تامین امنیت غذایی زنان باردار و كودكان زیر ۵ سال سیل زده

درخواست وزارت بهداشت از خیرین برای پیشگیری از كمبودهای تغذیه ای در سیل زدگان

درخواست وزارت بهداشت از خیرین برای پیشگیری از كمبودهای تغذیه ای در سیل زدگان به گزارش مستر لمون مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده در جهت تامین امنیت غذایی ساكنان مناطق سیل زده بخصوص مادران آبستن و شیرده و كودكان زیر پنج سال، از ارسال ۳۵۰۰ بسته غذای كمكی برای كودكان زیر پنج سال خوزستان تا آخر هفته جاری اطلاع داد.


دكتر زهرا عبداللهی در گفتگو با ایسنا، در مورد اقدامات صورت گرفته جهت برقراری امنیت غذا و تغذیه در مناطق سیل زده اظهار داشت: در ابتدای امر دستورالعمل مدیریت و نظارت بر خدمات تغذیه ای در مواجهه با سیل به دانشگاه های علوم پزشكی استان های گرفتار در سیل ارسال شد تا اقدامات لازم صورت گیرد.
تامین امنیت غذایی زنان آبستن و كودكان زیر ۵ سال ایشان در ادامه عنوان كرد: تامین امنیت غذایی در دو گروه زنان آبستن و شیرده و كودكان زیر پنج سال به علت صدمه پذیری و شرایط خاص جسمانی اولویت اول ما به حساب می آید كه در این راستا لیستی شامل تعیین تعداد بسته های غذای كمكی و شیر استریل برای كودكان، تعیین بسته غذایی مورد نیاز برای زنان آبستن و شیرده، مكمل های مولتی ویتامین مینرال و ویتامین A برای كودكان سه استان سیل زده تهیه شد و طی مكاتباتی به مركز عملیات بحران و بنیاد علوی و سازمان مدیریت بحران كشور ارسال شد تا جهت تامین این اقلام همكاریهای لازم به عمل آید.
ارسال ۳۵۰۰ بسته غذای كمكی برای كودكان زیر پنج سال خوزستان تا آخر هفته جاری عبداللهی افزود: طی رایزنی های صورت گرفته با خیرین هزینه خرید ۳۵۰۰ بسته غذای كمكی برای كودكان زیر پنج سال برای استان خوزستان تامین شده است كه در كوشش برای خرید و ارسال این بسته ها تا آخر هفته به این استان هستیم.
ارسال غذاهای كمكی و مكمل ها برای كودكان لرستانی وی ادامه داد: خیرین دانشگاه علوم پزشكی اصفهان هم برای كودكان استان لرستان ۶۵۰۰ بسته غذای كمكی، ۳۰۰۰ هزار قوطی شیر خشك برای كودكان شیر خوار، ۴۹۷۰ شیشه قطره فروس سولفات برای كودكان زیر ۲ سال، ۳۰۰۰ شیشه قطره A+D برای كودكان زیر ۲ سال و ۶۰۰۰ شیر پاكتی استریل ۲۰۰ سی سی برای كودكان زیر ۵ سال خریداری و ارسال كرده اند.
درخواست از خیرین برای جلوگیری از كمبودهای تغذیه ای در مناطق سیل زده مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت تصریح كرد: با عنایت به لزوم تنوع در رژیم غذایی افراد در مناطق سیل زده و به منظور جلوگیری از كمبودهای تغذیه ای كه زمینه را برای مبتلا شدن به بیماری های عفونی فراهم می كنند از خیرین درخواست می شود كه در تامین اقلامی مثل میوه، شیرپاكتی استریل، ماست، خشكبار كمپوت میوه و... با هماهنگی معاونت بهداشت دانشگاه ها و هلال احمر كمك كنند.1398/01/27
21:05:20
5.0 / 5
4669
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تغذیه , خدمات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است