تاثیر میكروبیوم روده بر اثربخشی داروهای دیابت

تاثیر میكروبیوم روده بر اثربخشی داروهای دیابت به گزارش مستر لمون نتایج یك تحقیق نشان می دهد: باكتری های موجود در سیستم گوارشی بر چگونگی اثربخشی داروهای دیابت تعیین كننده است.به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، گروهی از محققان آمریكایی به بررسی نتایج بدست آمده از بیشتر از ۱۰۰ تحقیق روی نمونه های انسانی و جانوری پرداختند كه نشان می دهند چگونه میكروبیوم روده می تواند اثربخشی داروهای دیابت را ارتقا دهد یا مختل كند.

یكی از محققان ارشد این مطالعه اظهار داشت: می توان دو نفر را در نظر گرفت كه یك دارو و رژیم غذایی مشابه دریافت كرده اند اما گلوكز خون به یك شكل كنترل نمی گردد چون كه میكروب های موجود در روده آنان با یكدیگر متفاوت می باشد.

محققان همینطور تاكید كردند: بعضی از داروها درصورتی كه به شكل تزریقی دریافت شوند، اثربخشی مطلوبی دارند. هرچند امكان دارد مصرف این داروها به شكل خوراكی نتیجه بخش نباشد. انسولین در گروه این نوع داروها قرار دارد همینطور دارویی همچون متفورمین درصورتی كه به شكل قرص مصرف شود اثربخشی بیشتری دارد و دریافت آن به شكل تزریقی سفارش نمی گردد.

به گزارش مستر لمون به نقل از هلث دی نیوز، متفورمین نخستین دارویی است كه برای بیماران مبتلا به دیابت نوع دو تجویز می گردد. میكروبیوم روده به داروی متفورمین كمك می نماید بیشترین اثربخشی را داشته باشد. هرچند تنها باید به شكل خوراكی مصرف شود و دریافت آن به شكل تزریقی سطح گلوكز خون را كاهش نمی دهد.
1397/10/06
15:13:44
5.0 / 5
4899
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است