فلزات سمی خطر بیماری های قلبی را می افزایند

فلزات سمی خطر بیماری های قلبی را می افزایند مستر لمون: بررسی ها نشان داده است قرار گرفتن در معرض فلزات سمی خطر مبتلا شدن به بیماری های قلبی را بالا می برد.به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، افرادی كه در معرض فلزات سمی همچون آرسنیك، سرب، كادمیوم یا مس قرار دارند بیشتر احتمال دارد به بیماری های قلبی مبتلا شوند.

درحالیكه این فلزات به صورت طبیعی در پوسته زمین وجود دارند اما در بعضی شرایط میزان آن ها در آب آشامیدنی، مواد غذایی و هوا در نتیجه فعالیت های كشاورزی، صنعتی، استخراج معدن و استعمال دخانیات به سطح بسیار بالایی می رسد. به صورت مثال، مس و سرب با استفاده از لوله های آب وارد منابع آب آشامیدنی می شوند درحالیكه، آرسنیك و كادمیوم به علت فاضلاب های ناشی از فعالیت كارخانه ها و سیستم آبیاری محصولات كشاورزی در آب های زیرزمینی انباشته می گردد.

در این بررسی محققان به ارزیابی اطلاعات جمع آوری شده در ۳۷ مطالعه كه با حضور ۳۵۰ هزار شركت كننده انجام شده بود، پرداختند. در مجموع، حدود ۱۳ هزار نفر دچار حمله قلبی شده، جراحی قلب باز انجام داده یا سایر مشكلات در رابطه با بیماری قلبی را تجربه كردند و همینطور حدود ۴۲۰۰ مورد سكته مغزی گزارش شده است.

نتایج بررسی آشكار ساخت در مقایسه با افرادی كه در تماس با پایین ترین سطح آرسنیك بودند، افرادی كه در معرض سطح بالایی از این فلز قرار داشتند ۳۰ درصد بیشتر با خطر احتمالی بیماری های قلبی-عروقی مواجه بودند. همینطور این رقم در مورد تماس با فلزهای سرب، كادمیوم و مس به ترتیب ۴۳، ۳۳ و ۸۱ درصد برآورد شده است.

به گزارش ژاپن تودی، متخصصان انگلیسی می گویند: یافته های بدست آمده از آن حكایت می كند كه تاثیر قرار گرفتن در معرض عوامل زیست محیطی همچون فاكتورهای خطرزای مرسوم از قبیل فعالیت جسمی یا رژیم غذایی در بروز بیماری های قلبی-عروقی مهم می باشد.
1397/06/19
14:50:41
5.0 / 5
4534
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است