گرفتار شدن 18 نفر به سیاه زخم در سقز كردستان

گرفتار شدن 18 نفر به سیاه زخم در سقز كردستان مستر لمون: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كردستان اظهار داشت: همه افرادی كه تا امروز در شهرستان سقز به بیماری سیاه زخم مبتلا شده اند تحت درمان قرار گرفته و در حال بهبودی هستند.


فرزام بیدارپور در گفت و گو با ایسنا با بیان اینكه، تابحال 18 مورد شامل 6 نفر مرد و 12 نفر زن در شهرستان سقز به این بیماری مبتلا شده اند، اضافه كرد: مبتلایان در روستاها شامل 8 نفر از بسطام، 4 نفر جعفر خان، 2نفر باشماق، 1 نفر گوره قلعه، 1 نفر هرمیدول، 1 نفر قشلاق پل و 1 نفر از ناحیه شهری سقز بوده اند كه 12 نفر از این افراد در بیمارستان امام خمینی (ره) سقز بستری و 6 نفر ترخیص شده اند.
وی با اشاره به اینكه در زمینه كنترل این بیماری اقدامات موثری انجام شده است، بیان كرد: تیم های ویژه ای شامل یك تیم از وزارت بهداشت، استاد دانشگاه و هم شبكه بهداشت و درمان شهرستان به روستاهای مورد نظر اعزام و از نزدیك در جریان مشكلات بوجود آمده قرار گرفته اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كردستان، خاطرنشان كرد: بیماران مشكوك، معاینه و جهت ادامه درمان به مراكز درمانی سقز اعزام شدند و همینطور به كمك ستاد بحران شهرستان، دام های تلف شده به شیوه بهداشتی و تحت نظارت كارشناسان سلامت محیط دفن شدند.
بیدارپور بیان كرد: سركشی از تمامی مراكز نگهداری دام، طویله ها و سایر نقاط احتمالی و آلوده گندزدایی و آموزش ها جهت پیشگیری به صورت جمعی و چهره به چهره توسط كارشناسان بهداشتی و درمانی دانشگاه به همراه سازمان دامپزشكی در این مكان های آلوده به انجام رسید.
وی با اشاره به اینكه این بیماری تحت مراقبت و كنترل دقیق قرار گرفته است و مردم در این زمینه نگرانی نداشته باشند، اظهار داشت: مردم تلاش كنند از گوشت و محصولات لبنی دام های مشكوك و بیمار استفاده نكرده و هم از مصرف گوشت دام های ذبح شده محلی بدون مجوز دامپزشكی خریداری نكنند و همینطور برای جلوگیری از انتشار این بیماری از هرگونه جابجایی و خروج دام در این روستاها جلوگیری شود. سیاه زخم یا شاربن یك بیماری مشترك بین انسان و دام به حساب می آید.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كردستان تصریح كرد: برگزاری جلسه قرارگاه زیستی استان، بازدیدهای منظم، بیماریابی دقیق، بستری و درمان افراد بیمار و مشكوك، آزمایش، ارسال نمونه های آزمایشگاه به انستیتوپاستور تهران و هم واكسینه كردن دام های این روستاها توسط اداره دامپزشكی در جهت كنترل و درمان بیماری، به انجام رسیده است.
بیدارپور از مردم خواست درصورت مشاهده هرگونه علائم مشكوك به این بیماری، به مراكز بهداشتی درمانی رجوع كنند.1397/05/18
19:16:21
5.0 / 5
4714
تگهای خبر: بیماری , پزشك , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است