گزارش جدید محققان؛

۸۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به بیماری كلیوی هستند

۸۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به بیماری كلیوی هستند مستر لمون: به قول متخصصان كلیه، بیماری كلیوی یك اپیدمی پنهان است كه بیش از ۸۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به آن هستند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، تعداد بیماران كلیوی در جهان دو برابر تعداد افراد دیابتی (۴۲۲ میلیون نفر) و بیش از ۲۰ برابر تعداد افراد مبتلا به سرطان (۴۲ میلیون نفر) یا ایدز/HIV (۳۶.۷ میلیون نفر) است. اما اغلب افراد آگاه نیستند كه بیماری كلیوی یك مشكل حاد سلامت است.
«دیوید هریس» و «آدیرا لوین»، عضو انجمن بین المللی نفرولوژی، در این باره می گویند: «الان زمان آن است كه به شدت بر بیماری های كلیوی در جهان تمركز شود.»
به گفته متخصصان، بیماری های كلیوی غالبا هیچ علامت اولیه ای ندارند. و خیلی از افراد از ریسك بالا مشكلات قلبی، عفونت ها، بستری شدن در بیمارستان و نارسایی كلیه آگاه نیستند.
بیماری های مزمن كلیوی (كه بیش از سه ماه بطول می انجامند) ۱۰ درصد مردان و حدود ۱۲ درصد زنان جهان را درگیر می كنند. بالغ بر ۱۰.۵ میلیون نفر در جهان نیاز به دیالیز یا پیوند كلیه دارند اما خیلی از آنها به خاطر هزینه یا كمبود منابع به آنها دسترسی ندارند.
بعلاوه بیش از ۱۳ میلیون نفر از صدمه حاد كلیوی رنج می برند. برخی هم مبتلا به بیماری مزمن كلیوی یا نارسایی كلیه خواهند شد.
لوین در این باره می افزاید: «با استفاده از تمامی این منابع و برآوردهای فعلی از بیماری های حاد و مزمن كلیوی، برآورد می نماییم كه حدود ۸۵۰ میلیون نفر در جهان بیمار كلیوی وجود دارد.»
كلیه ها به دفع مواد زائد كمك كرده و حجم مایعات و مواد معدنی بدن را به حالت تعادل می رسانند. آنها همینطور هورمونی ترشح می كنند كه به بدن پیغام می دهد سلول های قرمز خون تولید كنند.

1397/04/17
14:08:00
2.5 / 5
4754
تگهای خبر: بیماری
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
خدمات مجالس:
https://markaztalar.com
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است