با حضور وزیر بهداشت؛

نخستین كترینگ جهت تأمین غذای بیماران

نخستین كترینگ جهت تأمین غذای بیماران به گزارش مستر لمون نخستین كترینگ تأمین غذای بیمار در كشور با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در منطقه گرمدره استان البرز راه اندازی شد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، دكتر مهدی برزگر عضو هیأت امنای مؤسسه محب با اشاره به لزوم تأمین غذای مورد نیاز بیماران در محیط استاندارد اظهار داشت: این مجموعه با هدف تأمین غذای بیماران مورد بهره برداری قرار گرفته است.
وی با اشاره به ظرفیت اولیه این كترینگ كه تولید روزانه ۳۰ هزار پُرس غذا است، اضافه كرد: در صورتی كه تقاضا برای تهیه غذای بیماران از جانب بیمارستان های تهران اعلام گردد، این ظرفیت را می توان به روزانه ۵۰ هزار پُرس غذا افزایش داد.
برزگر با تاكید بر اینكه حمل و نقل غذا با ماشین های دارای گرمكن و سردكن انجام می پذیرد، خاطرنشان كرد: خصوصیت غذای بیمارستانی، سالم بودن آن است، بر این اساس تهیه غذا در این كترینگ با نظارت كارشناسان تغذیه و نیاز بیماران انجام می گردد.
عضو هیأت امنای مؤسسه محب با اشاره به اینكه هر بیمار حق انتخاب دو تا سه نوع غذا را دارد، ادامه داد: بیمارانی كه رژیم غذایی دارند، می بایست غذای آنها توسط كارشناس تغذیه در بیمارستان، تائید و سایر بیماران می توانند از غذاهای سالم آماده شده، استفاده كنند.
به گفته برزگر، سرمایه گذاری اولیه این كترینگ ۶۰ میلیارد تومان است كه با عنایت به الگوبرداری از كشورهای اروپایی همچون اتریش، فرانسه و آلمان انجام شده است.
وی از مزایای بهره برداری این كترینگ را آماده سازی مواداولیه غذا تا پختن آن و حذف این چرخه در بیمارستان ها عنوان نمود و اظهار داشت: در صورتی كه بیمارستان ها آشپزخانه خویش را حذف كنند، می توان از آن غذا بعنوان بخش درمانی بهره برد.
عضو هیأت امنای مؤسسه محب خاطرنشان كرد: فضای پخت در هر بیمارستان به صورت متوسط ۵۰۰ مترمربع است كه با عنایت به توانایی این كترینگ برای تأمین غذای ۳۰ بیمارستان، امكان بهره برداری ۱۵ هزار مترمربع از فضای آشپزخانه ای این بیمارستان ها به فضای درمانی وجود دارد.
 

1397/02/10
18:07:14
5.0 / 5
4570
تگهای خبر: تغذیه , درمان , غذا , كترینگ
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است