سازمان جهانی بهداشت هشدار داد

محرومیت نیمی از مردم جهان از خدمات درمانی ضروری

محرومیت نیمی از مردم جهان از خدمات درمانی ضروری مستر لمون: سازمان جهانی بهداشت (WHO) نسبت به آگاهی بخشی در مورد بحران جهانی پوشش همگانی سلامت اقدام می كند.به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، هر سال سازمان جهانی بهداشت همزمان با هفتم آوریل و روز جهانی سلامت به آگاهی بخشی بین المللی در مورد یك مبحث خاص در حوزه سلامت عمومی اقدام می كند.

سال گذشته به مناسبت این روز مبحث افسردگی و مقابله با آن مورد توجه قرار گرفت در صورتی كه شعار روز جهانی سلامت امسال به پوشش همگانی سلامت اختصاص داده شده تا دسترسی افراد به خدمات درمانی، پیشگیری از بیماری ها و هم توانبخشی بدون آنكه مشكلات اقتصادی به آنان تحمیل شود، تضمین گردد.

طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت علت انتخاب این شعار برای روز جهانی سلامت امسال این است كه حداقل نیمی از جمعیت جهان هم اكنون به خدمات ضروری و حیاتی دسترسی ندارند. خانواده ها نباید بین هزینه كردن برای سلامت یا دیگر نیازهای ضروری همچون غذا و تحصیل مجبور به انتخاب یكی از آنها شوند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، این سازمان برآورد كرده است حدود ۱۰۰ میلیون نفر به علت هزینه های درمانی به سمت فقر مفرط سوق داده شده اند.

همچنین ۸۰۰ میلیون نفر دیگر حداقل ۱۰ درصد بودجه خانوار خویش را به خدمات درمانی اختصاص می دهند كه شامل ۱۲ درصد جمعیت جهان می گردد.
1397/01/18
14:55:32
5.0 / 5
5353
تگهای خبر: خدمات , درمان , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است