بیماری سفر را بشناسیمبعلاوه راهكارهای پیشگیری

بیماری سفر را بشناسیمبعلاوه راهكارهای پیشگیری مستر لمون: بیماری حركت یا بیماری سفر یك عارضه در حین مسافرت است كه در سفرهای طولانی تولید می گردد.به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، مسافرت می تواند بیماری های مختلفی را به همراه داشته باشد. اغلب اوقات این بیماری ها به شكلی در رابطه با یك بیماری مزمن در فرد هستند. برای مثال در افراد مبتلا به اختلالات خونی، ممكن است در نتیجه محدود و محبوس شدن در یك فضای تنگ و نداشتن حركت، در عروق پا لخته تولید شود. مثلا در سفرهای طولانی هوایی احتمال به وجود آمدن این مشكل در افراد مبتلا به اختلالات خونی، بیش از سایر افراد است.

بی قراری كه به تدریج به عرق سرد منجر می شود، سرگیجه و استفراغ همچون نشانه ها و علائم بیماری حركت به شمار می آیند. همینطور باید بدانیم كه هر نوع نقل مكان می تواند سبب بروز بیماری حركت شود. ممكن است در هواپیما، قایق، قطار یا اتومبیل هم دچار این حالت شوید. بیماری حركت ناشی از افزایش فعالیت ساختارهای داخلی است كه كنترل تعادل را بر عهده دارند و افزایش فعالیت این ساختارها معمولا به دنبال حركت وسیله نقلیه تولید می گردد و به محض توقف، علایم هم آرام آرام برطرف می شوند.
بیماری حركت تا چه حدی جدی است؟
بیماری حركت به خودی خود بیماری جدی نیست، اما می تواند سفر را برای فرد تلخ كند. در عین حال برخی افراد می گویند، هر چه بیشتر سفر می كنند، بدنشان بیشتر با این وضعیت خو گرفته و سازگاری پیدا می كند.
پیشگیری از "حركت"
بنابر اعلام دفتر آموزش و ارتقاء سلامت معاونت درمان وزارت بهداشت، اگر از بیماری حركت رنج می برید، اقدامات زیر را انجام دهید:
- در كشتی یك كابین در وسط، نزدیك خط آب (آبخور كشتی) رزرو كنید.
- در هواپیما یك صندلی روی لبه جلویی بال هواپیما رزرو كنید.
- در قطار، نزدیك پنجره بنشینید و به جلو نگاه كنید.
- در اتومبیل، پشت رل یا روی صندلی جلو بنشینید.
- سرتان را روی پشتی صندلی تكیه داده و بی حركت نگه دارید.
- بخوابید یا دراز بكشید.
- اگر روی قایق هستید، نفس های عمیق بكشید.
- غذاهای پر ادویه نخورید، پرخوری هم نكنید.
- مطالعه نكنید.
- از پزشك تان بخواهید تا برایتان دارو تجویز كند.
1397/01/09
11:32:20
5.0 / 5
4582
تگهای خبر: بیماری
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است