معاون وزیر بهداشت خبر داد؛

رجوع ۷۵۳ هزار نفر به مراكز درمانی در طرح نوروزی وزارت بهداشت

رجوع ۷۵۳ هزار نفر به مراكز درمانی در طرح نوروزی وزارت بهداشت مستر لمون: معاون درمان وزارت بهداشت ازمراجعه ۷۵۳ هزار نفر به مراكز درمانی در طرح نوروزی وزارت بهداشت خبرداد.


به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، قاسم جان بابایی درمورد آمار مصدومین و جزئیات مراجعین به مراكز درمانی اظهار داشت: از تاریخ ۲۸ اسفندماه ۹۶ تاكنون، تعداد ۷۵۳هزار و۶۳۵ نفر به مراكز درمانی مراجعه نموده اند كه از این تعداد، ۲۶۸۷۵ نفر در بخش های مراقبت ویژه و ۳۰۲۲۶ نفر هم در سایر بخش های بیمارستان بستری شده اند.

وی درمورد جراحی های صورت گرفته، اظهار داشت: به طوركلی حدود ۲۰ هزار خدمت جراحی در این مدت انجام شده است كه ۱۰۸۳۷ عمل جراحی اورژانسی و ۸۶۲۶ هم عمل جراحی غیراورژانسی بوده است، یعنی حدودا ۶۰ درصد جراحی ها به اعمال جراحی اورژانسی اختصاص دارد كه بخش قابل توجهی از آنها به حوادث ترافیكی مربوط است.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینكه تابحال ۱۰۰ هزار مورد بیمار و مصدوم توسط اورژانس پیش بیمارستانی به مراكز درمانی منتقل شده اند، تصریح كرد: حدود یك پنجم از این ۱۰۰ هزار مورد، مصدومین ترافیكی بوده اند كه خیلی از آنها در محل مداوا شده یا اینكه در اورژانس بیمارستان ها سریعا تعیین تكلیف شده ان جان بابایی با اشاره به اینكه خدمات درمانی همچنان ادامه دارد، درمورد تعداد پزشكان اظهار داشت: به جز پزشكان آنكال، تعداد ۸۵۰ پزشك مقیم در بیمارستان های كشور حضور دارند و همینطور پزشكان عمومی هم در اورژانس بیمارستان ها فعال می باشند.

وی با اشاره به اینكه در روزهای تعطیل رسیدگی به شكایات مردم ادامه دارد، بیان كرد: سامانه ۱۹۰ به صورت شبانه روزی فعال است و از ابتدای سال تابحال حدود ۸ هزار تماس را ثبت كرده است كه ۵۴۰ مورد از این تماس ها مربوط به پیگیری مشكلات درمانی مردم بوده است.

جان بابایی اظهارداشت: آمار شكایات استان به استان جمع آوری شده و به رییس دانشگاه و رییس بیمارستان مربوطه هر استان اطلاع داده می شود، البته موارد معدودی در مورد دارو و ملزومات گزارش شده كه رسیدگی و تذكر داده شده است.

معاون درمان وزارت بهداشت توضیح داد: اغلب مردم به علت شلوغی و ازدحام مراكز درمانی شكایت دارند، چراكه در این ایام در بعضی استان ها به خصوص در استان های گیلان، مازندران و آذربایجان شرقی حجم ورود مسافر بیشتر است، بنابراین حوادث ترافیكی، مصدومیت یا رجوع بیماران در این استان ها افزوده می شود و بیشترین آمار شكایت در سامانه هم مربوط به استان های پرمسافر است، زیرا خدمت را اندكی با تاخیر دریافت كرده اند، وگرنه مواردی حاكی از بداخلاقی پرسنل درمانی یا خطای پزشكی وجود نداشته است.

وی درمورد نظارت بر مراكز درمانی اظهار داشت: نظارت ها به دو صورت انجام می شود، برخی نظارت ها با استفاده از وزارت بهداشت به صورت بازدیدهای سرزده از مراكز درمانی و بیمارستان ها است و برخی هم از نظارت ها هم توسط دانشگاه ها از مراكز تابعه شان صورت می گیرد، با وجود اینها، مردم می توانندن در صورت مشاهده تخلفی با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند.

1397/01/06
13:33:52
5.0 / 5
4543
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است