نقش وسایل جراحی در انتقال پروتئین های عامل بیماری آلزایمر

نقش وسایل جراحی در انتقال پروتئین های عامل بیماری آلزایمر مستر لمون: نتایج یك تحقیق نشان داده است پروتئین های در رابطه با بیماری آلزایمر می توانند با استفاده از وسایل جراحی بین بیماران منتقل شوند.به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، كارشناسان می گویند: باآنكه تا كنون موارد شناسایی شده بسیار ناچیز بوده اما می تواند عاملی باشد تا چگونگی استریل كردن و استفاده از وسایل جراحی در آینده مورد بازبینی قرار گیرد.

متخصصان دریافتند هشت مورد بیمار وجود دارند كه دچار نوعی اختلال خونریزی مغزی CAA هستند كه در سنین جوانی تحت جراحی مغز قرار گرفته اند.

با در نظر گرفتن اینكه هیچ یك از این هشت نفر زمینه ژنتیكی CAA را نداشته اند این امكان وجود دارد كه عمل های جراحی انجام شده در گذشته عامل انتقال پروتئین های آمیلوئید به مغز بوده اند. پروتئین های آمیلوئید تركیبی هستند كه با بروز بیماری های آلزایمر و CAA مرتبط هستند.

به گزارش ساینس الرت، در حالیكه محققان در مورد چگونگی شروع بیماری آلزایمر اطلاعات دقیقی ندارند انباشت پروتئین تائو و آمیلوئید در مغز می تواند یكی از مشخصه های اصلی این بیماری باشد. همچین این امكان وجود دارد كه پروتئین آمیلوئید در جراحی مغز و با استفاده از وسایل آلوده به بیمار دیگر منتقل شود.
1396/11/30
14:17:04
5.0 / 5
5042
تگهای خبر: بیماری , مغز
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است