در دیدار وزرای بهداشت ایران و تاجیكستان عنوان شد

افزایش صادرات تجهیزات پزشکی ایران به تاجیکستان

افزایش صادرات تجهیزات پزشکی ایران به تاجیکستان به گزارش مستر لمون، وزیر بهداشت کشورمان در دیدار وزیر بهداشت تاجیکستان ضمن اشاره به اینکه ایران و تاجیکستان اشتراکات زیادی در فرهنگ و زبان دارند، اظهار داشت: لازم است مرزهای کشورهای منطقه همانند اتحادیه اروپا در حوزه همکاریهای علمی و سلامت برداشته شود تا دانشمندان، استادان و دانشجویان کشورهای منطقه بتوانند با تسهیل در رفت و آمد به پیشرفت نظام های سلامت کمک کنند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه اجلاس گروه ۵ و در دیدار وزیر بهداشت تاجیکستان، گفت: در دولت مردمی آیت الله رییسی با رویکرد تقویت ارتباطات با همسایگان، سفر های مختلف مقامات ایرانی به تاجیکستان انجام شده و این نشان دهنده علاقه دو کشور برای بسط روابط است.
وی ادامه داد: در حوزه سلامت هم ارتباطات بین ایران و تاجیکستان باید تقویت و زمینه مشارکت بیشتر استادان و دانشمندان دو کشور در همایش های علمی مشترک و طرح های کاربردی تحقیقاتی، تسهیل شود. همینطور افزایش همکاریهای حوزه بهداشت می تواند به کنترل برخی بیماریهای واگیردار بینجامد.

عین اللهی با اشاره به اعمال تحریم های ناجوانمردانه ضد ایران، اظهار داشت: این تحریم ها باعث رشد و پیشرفت بیشتر ایران شد؛ به شکلی که هم اکنون بیشتر از 40 درصد از تجهیزات پزشکی و 99 درصد از داروها، تولید داخل است؛ ازاین رو همکاری در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی بین ایران و تاجیکستان می تواند در دستور کار قرار گیرد؛ چونکه دسترسی به محصولات ایرانی برای تاجیکستان مطلوبیت اقتصادی بیشتری دارد.

وزیر بهداشت کشورمان از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به عنوان یکی از برترین دانشگاه های علوم پزشکی در زمینه علمی و تحقیقاتی یاد کرد و اظهار داشت: این دانشگاه مأموریت دارد همکاریهای علمی و حوزه سلامت بین دو کشور ایران و تاجیکستان را تقویت کند.

وزیر بهداشت تاجیکستان هم در این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت تقویت همکاریهای دو کشور در حوزه سلامت، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای منطقه در آموزش پزشکی یاد کرد.

وی تصریح کرد: علاقه مندیم پزشکان و اساتید علوم پزشکی تاجیکستان، همکاریهای علمی و تحقیقاتی را با جمهوری اسلامی ایران، گسترش دهند. یکی دیگر از زمینه های تقویت همکاری نیز، حوزه دارو و تجهیزات پزشکی است.
وزیر بهداشت تاجیکستان هم در این دیدار ضمن تاکید بر ضرورت تقویت همکاریهای دو کشور در حوزه سلامت، از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای منطقه در آموزش پزشکی یاد کرد.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، وی تصریح کرد: علاقه مندیم پزشکان و اساتید علوم پزشکی تاجیکستان، همکاریهای علمی و تحقیقاتی را با جمهوری اسلامی ایران، گسترش دهند. یکی دیگر از زمینه های تقویت همکاری نیز، حوزه دارو و تجهیزات پزشکی است.
منبع:

1402/02/18
14:31:01
5.0 / 5
238
تگهای خبر: آموزش , بیماری , پزشك , تولید
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است