رییس مركز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت:

بروز موارد روتاویروس به حد هشدار نرسیده است

بروز موارد روتاویروس به حد هشدار نرسیده است به گزارش مستر لمون، رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، اظهار داشت: هنوز آمار کشوری بروز روتاویروس به اندازه صدور هشدار نرسیده است. موارد مربوطه به شکل بیمارستانی رخ داده است که توسط دانشگاه علوم پزشکی مربوطه بررسی خواهد شد و اگر لازم باشد اطلاع رسانی بیشتر صورت خواهد گرفت.


دکتر شهنام عرشی در گفت و گو با ایسنا، درباب اخباری پیرامون افزایش بروز موارد روتاویروس به ویژه در تهران، اظهار داشت: وقتی چنین مطالبی در سطح افزایش موارد در سطح بیمارستانی اتفاق می افتد، بطور معمول وزارت بهداشت اظهار نظر نمی نماید.
وی ادامه داد: در صورتیکه آمار بروز بیماری از حد مورد انتظار کشوری فراتر رود آن زمان اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.
او اشاره کرد: هنوز آمار کشوری بروز روتاویروس به اندازه صدور هشدار نرسیده است. موارد مربوطه به شکل بیمارستانی رخ داده است که توسط دانشگاه علوم پزشکی مربوطه بررسی خواهد شد و اگر لازم باشد اطلاع رسانی بیشتر صورت خواهد گرفت.
به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، روتاویروس، ویروسی مسری است که سبب اسهال، استفراغ، دل درد و تب می شود و بی اشتهایی و کم آبی بدن که بدنبال مبتلاشدن به روتاویروس بروز می کند در نوزادان و کودکان می تواند خطرناک باشد.
انتقال این ویروس عمدتاً بوسیله دست آلوده، سطوح آلوده و آب و غذای آلوده و بصورت دهانی است؛ بدین سبب شست وشوی دست ها برای پیش گیری از مبتلاشدن به این بیماری بسیار حائز اهمیت بوده و همین طور باید فرد مبتلا ایزوله بماند.1402/02/13
10:32:09
5.0 / 5
260
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است