ضربه همه گیری کووید به مهار HIV در اروپا

ضربه همه گیری کووید به مهار HIV در اروپا به گزارش مستر لمون، کارشناسان در گزارشی اظهار داشتند: همه گیری کووید-19 به روند تشخیص ویروس HIV در اروپا ضربه وارد کرد که این مورد می تواند پیشرفت در زمینه ریشه کنی این بیماری را تهدید کند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، در این گزارش آمده است که با کاهش میزان آزمایشات تشخیص ویروس HIV در طول همه گیری کووید-۱۹، تعداد افراد آلوده به این ویروس در اروپا که بیماری شان تشخیص داده نشده بالا رفته است.
در این گزارش تاکید گردیده است که این افزایش آمار، هدف جهانی برای پایان دادن به این بیماری تا سال ۲۰۳۰ را تهدید می کند.
گزارش مشترک سازمان جهانی بهداشت (WHO) و مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری (ECDC) اعلام نمود: در سال 2021 در مقایسه با سطوح پیش از همه گیری کووید-19 موارد تشخیص ویروس HIV در اروپا یک چهارم کمتر بوده است.
این گزارش نشان می دهد: کاهش موارد تشخیص مبتلایان به ایدز احتمالاً بدین سبب است که خدمات در رابطه با ویروس HIV همچون آزمایشات تشخیصی در خیلی از کشورهای اروپایی در طول دو سال همه گیری کرونا به حاشیه رفته است.
"آناستازیا فاریس"، کارشناس HIV مرکز اروپایی کنترل و پیشگیری بیماری اظهار داشت: احتمالاً کاهش مراجعه برای انجام آزمایشات تشخیصی و افزایش تقاضاهای در رابطه با همه گیری کووید-19 در بخش های بالینی و همین طور در مراکز بهداشت بر تشخیص موارد آلوده به این ویروس در سالهای 2020 و 2021 تاثیر گذاشته است و معتقدیم که این امر حتی امروز نیز ادامه دارد.
در این گزارش از مدل سازی برای پیش بینی تعداد عفونت های تخمینی استفاده شد و سپس با داده های آزمایشی ارائه شده توسط 46 کشور از 53 کشور در منطقه اروپایی سازمان جهانی بهداشت مقایسه شد. طبق یافته ها، از هر هشت فرد آلوده به ویروس HIV در این منطقه بیماری یک نفر تشخیص داده نشده است.
به گزارش خبرگزاری رویترز، این گزارش نشان میدهد که اختلال در انجام آزمایشات تشخیص بیماری ایدز در طول همه گیری مهمست برای اینکه هرچه فاصله زمانی بین عفونت HIV و تشخیص آن بیشتر شود، احتمال تشدید علایم بیماری یا مرگ ناشی از آن بیشتر می شود و احتمال انتقال ناآگاهانه آن به فرد دیگر وجود دارد.1401/09/10
13:35:55
5.0 / 5
304
تگهای خبر: بیماری , خدمات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است