الزامات وزارت بهداشت برای مسافران جام جهانی 2022

الزامات وزارت بهداشت برای مسافران جام جهانی 2022 به گزارش مستر لمون، رئیس اداره مراقبت مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت درباره ی شرایط خروج و ورود مسافران جام جهانی به کشور در وضعیت پاندمی کرونا اظهار داشت: محدودیت های ایران برای بازگشت مسافران هنوز پابرجا است. در حقیقت افراد هنگام ورود به ایران یا باید واکسیناسیون کامل خودرا انجام داده باشند و یا اگر واکسیناسیون انجام ندادند باید تست PCR منفی حداقل 72 ساعت پیش از پرواز را در فرودگاه ارایه کنند.


دکتر ابراهیم قادری در گفت و گو با ایسنا، درباره ی شرایط خروج از کشور و همین طور ورود به کشور در آمد و شدهای جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر، اظهار داشت: فرایندهای اعلام شده تغییری نکرده است اما سفارش اکید ما این است که کسانی که قصد خروج از کشور را دارند حتما واکسیناسیون کامل (حداقل تزریق ۲ دز واکسن) داشته باشند، چون در غیر این صورت برای بازگشت به کشور گرفتار مشکل می شوند.
وی با اشاره به این که کشور قطر محدودیت های خودرا برداشته است، اظهار داشت: البته محدودیت های ایران برای بازگشت مسافران هنوز پابرجا است. در حقیقت افراد هنگام ورود به ایران یا باید واکسیناسیون کامل خودرا انجام داده باشند و یا اگر واکسیناسیون انجام ندادند باید تست PCR منفی حداقل ۷۲ ساعت پیش از پرواز را در فرودگاه ارائه نمایند.
او افزود: با چند فرودگاهی که در کشور پروازهای برگشت از قطر را انجام می دهند صحبت شده است تا این فرودگاه ها امکان انجام رپید تست از مسافران را داشته باشند.
وی اضافه کرد: نظام مراقبت سندرومیک در فرودگاه ها فعال است و افرادی که علایم تنفسی یا گوارشی دارند باید با خود اظهاری این مساله را به مسئولان مربوطه در این بخش اعلام کنند تا تحت آزمایش قرار گیرند.
قادری اشاره کرد: با توجه به این که جمعیت زیادی از تمام کشورهای جهان در قطر حاضر خواهند شد و با توجه به این که دو بیماری کرونا و آنفلوآنزا در گردش است، سفارش اکید ما به هموطنان استفاده از ماسک و رعایت پروتکلهای بهداشتی است تا مبتلا به بیماری نشوند.
وی اضافه کرد: هیچ فرقی ندارد که حالا وضعیت شیوع دو بیماری تنفسی آنفلوآنزا و کرونا در قطر چگونه است؛ برای اینکه ازدحام جمعیتی که بواسطه حضور مسافران از کشورها و قاره های مختلف رخ می دهد، اساسا شرایط را پیچیده خواهد کرد؛ بدین جهت نباید فکر نماییم چون آمار کرونا در این کشور خوب است دیگر نکات بهداشتی را رعایت نکنیم.
وی در پاسخ به سوالی درباره ی سفارش های وزارت بهداشت درباب راه های پیش گیری از بیماری وبا نیز اشاره کرد: بعید است در قطر دراین زمینه مشکلی پیش آید چون این کشور برگزار کننده جام جهانی است تمهیدات لازم برای تامین آب آشامیدنی و غذای سالم را اندیشیده اند، اما برای پیشگری از عفونت های غذایی و وبا افراد باید در مصرف مواد غذایی دقت کرده و از مصرف غذاهای مانده پرهیز کنند.
او همین طور با اشاره به این که شایع ترین راه انتقال آبله میمونی تماس پوست به پوست و نزدیک است، اظهار داشت: مسافران باید از تماس نزدیک با افرادی که بثورات پوستی دارند، اجتناب کنند.
منبع:

1401/08/23
11:59:22
5.0 / 5
121
تگهای خبر: بیماری , پوست , غذا , گوارش
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است