محققان می گویند؛

آلودگی هوا مقیاس چاقی زنان را بیشتر می کند

آلودگی هوا مقیاس چاقی زنان را بیشتر می کند مستر لمون: چاقی در دهه های اخیر یکی از اشکالات سلامت جهانی بوده است، برای اینکه افراد بیشتری از رژیم های غذایی ناسالم استفاده می نمایند و برنامه ورزشی منظم ندارند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، یک مطالعه جدید در دانشگاه میشیگان نشان میدهد که عامل دیگری هم وجود دارد که بر وزن، شاخص توده بدنی، اندازه دور کمر و چربی بدن زنان تأثیر می گذارد: آلودگی هوا.
«شین وانگ»، سرپرست تیم تحقیق، اظهار داشت: «زنان در اواخر دهه ۴۰ و اوایل ۵۰ سالگی که طولانی مدت در معرض آلودگی هوا، به ویژه، سطوح بالاتر ذرات ریز، دی اکسید نیتروژن و ازن بوده اند شاهد افزایش در اندازه بدن شأن هستند.»
داده ها مربوط به ۱۶۵۴ زن با میانگین سنی نزدیک به ۵۰ سال بود، که از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۸ تحت نظر بودند.
قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا سالانه بر طبق آدرس های مسکونی افراد با تخمین های ترکیبی غلظت آلاینده های هوا تعیین شد. پژوهشگران ارتباط بین آلودگی و اندازه و ترکیب بدن شرکت کنندگان را بررسی کردند. یکی از سؤالاتی که آنها بدنبال پاسخ به آن بودند این بود که آیا این ارتباط ها برمبنای فعالیت بدنی متفاوت می باشد یا خیر.
قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا با چربی بدن بیشتر در بین زنان میانسال مرتبط بود. به عنوان مثال، چربی بدن تا ۴.۵٪ یا حدود ۱ کیلوگرم افزایش پیدا کرد.
محققان تعامل بین آلودگی هوا و فعالیت بدنی بر ترکیب بدن را بررسی کردند. این تحقیق نشان داد که سطوح بالای فعالیت بدنی، راه مؤثری برای کاهش و جبران قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا بود.
وانگ اظهار داشت: «از آنجا که این مطالعه بر روی زنان میانسال متمرکز شده است، این یافته ها را نمی توان به مردان یا زنان در محدوده سنی دیگر تعمیم داد.»

1401/08/11
10:14:25
5.0 / 5
374
تگهای خبر: برنامه , چاقی , چربی , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است