در گزارش مستر لمون مطرح شد؛

اعلام جزییات بودجه و زمان اعمال تعرفه پرستاری به علاوه اسناد

اعلام جزییات بودجه و زمان اعمال تعرفه پرستاری به علاوه اسناد مستر لمون: رییس کل سازمان نظام پرستاری، با عنوان این مطلب که پرداختی به پرستاران بابت قانون تعرفه گذاری از سه ماه پایانی سال 1400 اعمال می شود، بگفته های وزیر بهداشت واکنش نشان داد.


به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، در برنامه «صف اول» که شب گذشته روی آنتن رفت، در مورد تعرفه های پرستاری اظهار داشت: تعرفه پرستاری بعد از ۱۵ سال به تصویب هیأت دولت رسید و آخر شهریور اجرائی می شود و از شروع سال ما همه پرداختی ها را انجام خواهیم داد. محمد میرزابیگی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: برمبنای صورت جلساتی که مستندات آن موجود است، پرداخت تعرفه های پرستاری از سه ماهه پایانی سال ۱۴۰۰ اعمال می شود. وی با اشاره به جلسه ای که با حضور نمایندگان دستگاه های مختلف در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس برگزار شده بود، اضافه کرد: در این نشست، نمایندگانی از وزارت بهداشت، بیمه ها، سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور استخدامی حضور داشتند و بر سر اعتبار پرداختی بابت تعرفه های پرستاری، توافق صورت گرفت.
میرزابیگی اظهار داشت: برمبنای صورت جلسه ای که در همان نشست امضا شده است، رقم ۳ تا ۳۷۵ میلیارد تومان مربوط به سه ماه آخر سال ۱۴۰۰ می بایست توسط وزارت بهداشت، سازمان بیمه سلامت و سازمان برنامه و بودجه به تعرفه پرستاری اختصاص پیدا کند. رییس کل سازمان نظام پرستاری در ادامه به جلسه ای که در محل دفتر معاون اجرائی ریاست جمهوری با موضوع تعرفه های پرستاری برگزار شد، اشاره نمود و اضافه کرد: در آن جلسه هم مجدداً همان صورتجلسه کمیسیون بهداشت و درمان، مطرح و برای رییس جمهور ارسال می شود و رییس جمهور نیز همان را برای همه دستگاه های مربوطه ابلاغ کرده است.
وی افزود: محل اعتبارات پرداختی بابت تعرفه های پرستاری مشخص است و اجرای آن از سه ماهه پایانی سال ۱۴۰۰ اعمال می شود.
میرزابیگی اظهار داشت: دستگاه های مربوطه می بایست اعتبار سه ماهه پایانی سال ۱۴۰۰ را با پرستاران تسویه کنند. وی اشاره کرد: پس از این دو توافق و صورت جلسه که اسناد آن نیز موجود است، هیچ توافق جدیدی بابت تعرفه های پرستاری انجام نشده است. میرزابیگی در واکنش به اظهار نظر وزیر بهداشت در برنامه «صف اول» که عنوان کرده بود تعرفه های پرستاری از شروع سال ۱۴۰۱ اعمال می شود، اظهار داشت: نظر وزیر محترم است، اما بنظر می رسد معاونان وزیر، مستندات آن جلسات را به رؤیت وی نرسانده اند. زیرا، دو معاون توسعه و پرستاری وزارت بهداشت در نشست حضور داشتند و صورت جلسه را امضا کردند. رییس کل سازمان نظام پرستاری در ادامه به بودجه تعرفه های پرستاری در سال ۱۴۰۱ اشاره نمود و اضافه کرد: بودجه ای که مجلس شورای اسلامی برای اجرای تعرفه های پرستاری در سال ۱۴۰۱ تصویب کرده است، ۵، ۲۰۰ میلیارد تومان است که با رایزنی های سازمان نظام پرستاری صورت گرفت. وی در واکنش به شائبه هایی در خصوص این که گفته می شود با اختصاص بودجه ۵۲۰۰ میلیارد تومانی، منابع قبلی مربوط به کارانه ها حذف خواهد شد، اظهار داشت: اصلا چنین موضوعی حقیقت ندارد و این ۵۲۰۰ هزار میلیارد، جدا از ۱۶۲۰ میلیارد تومانی است که از قبل بابت کارانه پرستاری اختصاص می یافت. بنابراین، در سال جاری؛ مجموع این اعتبارات برای تعرفه های پرستاری اعمال می شود.


منبع:

1401/06/06
21:35:36
5.0 / 5
150
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است