مدیر شبكه بهداشت و درمان اهر خبرداد؛

معرفی تصفیه خانه فاضلاب اهر به دستگاه قضایی

معرفی تصفیه خانه فاضلاب اهر به دستگاه قضایی به گزارش مستر لمون، مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر بابیان اینکه ورودی فاضلاب شهری به تصفیه خانه سه برابر ظرفیت است، اظهار داشت: تصفیه خانه فاضلاب اهر را به عنوان تهدید مقابل سلامت عمومی به دستگاه قضایی معرفی کردیم.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، محمد میرزاپور شامگاه چهارشنبه در جلسه پدافند غیرعامل شهرستان اهر با موضوع بررسی منشأ بوی نامطبوع با اشاره به اینکه بازدیدها و بررسی کارشناسان بهداشت؛ نشان گر این بود که منشأ عمده بوی نامطبوع از تصفیه خانه فاضلاب شهری است، گفت: بطور قطع عوامل دیگری هم در شکل گیری بوی نامطبوع در مناطق مختلف شهر اهر وجود دارد، اما باید قبول نماییم که عمده مشکلات ناشی از بوی نامطبوع مربوط به تصفیه خانه فاضلاب اهر است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر اضافه کرد: هنوز خیلی از خانوارهای اهری منازل خودرا به شبکه فاضلاب شهری متصل نکرده اند، ابتدا باید سیستم تصفیه خانه فاضلاب را ساماندهی نماییم تا بتواند به نیازها جوابگو باشد، البته اگر دقیق محاسبه نماییم بطور قطع تعداد خانوارهایی که به شبکه فاضلاب شهری متصل نشده اند بیش از ۵۰۰۰ خانوار می شود.
وی بابیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب شهری اهر جوابگوی نیازها نیست، اظهار داشت: پیشنهاد بنده این است که ابتدا ظرفیت پذیرش تصفیه خانه فاضلاب شهری را ارتقا داده شود، سپس برای اتصال خانوارهای باقی مانده به شبکه فاضلاب شهری برنامه ریزی نماییم. پس از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب و مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی درخواست می کنم تا برای حل مشکلات تصفیه خانه فعلی فاضلاب شهری اهر تدابیری اتخاذ کنند.
میرزاپور افزود: کارشناسان بهداشت محیط در ساعات و روزهای مختلف از نقاط مختلف شهر و تصفیه خانه فاضلاب شهری اهر بازدید کرده اند و به اصلی ترین منشأ بوی نامطبوع را تصفیه خانه فاضلاب شهری معرفی کردند و چون شب ها جهت باد تغییر می کند، بوی فاضلاب برخواسته از تصفیه خانه را به سمت شهر هدایت می کند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان اهر اظهار داشت: دادستان عمومی و انقلاب اهر از بهداشت و درمان خواسته بود تا نظر کارشناسی درباب منشأ بوی نامطبوع عرضه نماید و ما از تصفیه خانه فاضلاب شهری اهر به عنوان تهدید مقابل سلامت عمومی معرفی کردیم، چونکه ایرادات تصفیه خانه فاضلاب شهری تنها بوی نامطبوع نیست بلکه فاضلاب سه برابر ظرفیت به تصفیه خانه وارد می شود و طبیعتاً مجموعه نمی تواند عمل تصفیه را بطور کامل انجام دهد، بدین جهت مجبور می شوند تا فاضلاب را بدون تصفیه کامل به رودخانه اهرچایی رهاسازی کنند.
وی اشاره کرد: مجدداً از مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی تقاضا می کنم تا برای رفع نواقصات تصفیه خانه فاضلاب شهری برنامه ریزی کرده و راه اندازی فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب اهر را پی گیری کنند.


منبع:

1401/06/03
13:38:20
5.0 / 5
179
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است