رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران:

پرستاران تمدید طرحی و شرکتی به کارگیری می شوند

پرستاران تمدید طرحی و شرکتی به کارگیری می شوند به گزارش مستر لمون رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران اظهار داشت: با همکاریهای خوب مجلس و دولت و سازمان نظام پرستاری صحبت هایی در خصوص به کارگیری پرستاران شده و مقرر است در کمیسیون اجتماعی مجلس تبصره ای اضافه شود تا پرستاران تمدید طرحی و... به کارگیری شوند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، امین کوهساریان - رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران در یک گفتگوی رادیویی اظهار نمود: پرستاران در این ایام کرونایی با از خودگذشتگی در صف اول خدمت حضور داشتند همچون پرستاران تمدید طرحی که می توانستند تمدید طرح نشوند و حضور پیدا نکنند اما با جان فشانی در صف اول مبارزه با کرونا قرار گرفتند.
وی ادامه داد: با وجود تاکیدات مقام معظم رهبری در مورد حمایت و توجه به شرایط پرستاران اما متاسفانه نه تنها تا به هم اکنون این مورد محقق نشده بلکه چندی قبل صحبت از عدم تمدید طرح این پرستاران هم شد.
رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تهران اظهار داشت: با همکاریهای خوب مجلس و دولت و سازمان نظام پرستاری صحبت هایی در خصوص به کارگیری پرستاران شده و مقرر است که در کمیسیون اجتماعی مجلس تبصره ای اضافه شود تا پرستاران تمدید طرحی و حتی پرستاران شرکتی و سایر گروه ها هم به کارگیری شوند.
کوهساریان از کمبود شدید پرستار در کشور انتقاد نمود و اظهار داشت: در شرایطی که هر روز شاهد افتتاح بیمارستان های مختلف هستیم، اما توجهی به تأمین زیرساخت نیروی انسانی نشده و همین سبب شده که روز به روز به کمبود تعداد پرستار در کشور اضافه شود.
وی ادامه داد: جریان کرونا هم نشان داد که اگر به مبحث استخدام پرستاران توجه نکنیم در بزنگاه صدمه خواهیم داد و کیفیت عرضه خدمات به مردم پایین خواهد آمد؛ کمااینکه این اتفاق هم افتاد و پرستاران فشار مضاعفی را در روزهای کرونا تحمل کردند.
کوهساریان اظهار نمود: هم اکنون ۲۳۰ هزار پست خالی وجود دارد و علاوه بر ضرورت استخدام پرستاران، میتوان برخی از پرستاران تمدید طرحی را در این پست های خالی به کارگیری کرد.
همینطور در ادامه، جلیل میرمحمدی - عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از کمبود تعداد قابل توجهی پرستار در سیستم دولتی سخن گفت و اظهار نمود: علت اول، بازنشستگی تعداد زیادی از پرستاران در سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ است که جایگزینی برای این افراد انتخاب نشده است.
وی ادامه داد: علت دوم این که تعداد قابل توجهی از پرستاران به خاطر کرونا گرفتار از کارافتادگی شدند و صدمه شان به حدی جدی بوده که نتوانستند سرکار بروند و یا نتوانستند پرستاری را ادامه دهند اما اینها هم جایگزین نشدند.
میرمحمدی اظهار داشت: علت دیگری که در کمبود تعداد پرستاران در کشور بسیار حائز اهمیت می باشد تعداد تخت های جدیدی است که راه اندازی و افتتاح شده اما نیروی انسانی مورد نیاز آن همچون پرستار تأمین نشده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: با عنایت به کمبود شدید پرستار چیزی حدود ۱۰۰ هزار پرستار در کشور، سازمان امور اداری و استخدامی مکلف به صدور مجوز استخدام پرستاران است و مجلس هم درحال پیگیری این مورد می باشد.
وی با اشاره به اینکه در مورد نیروهای تمدید طرحی هنوز تصمیمی گرفته نشده اظهار داشت: وزارت بهداشت و مجلس موافق استخدام پرستاران هستند و آنچه که مهم می باشد اعطای مجوز استخدام این افراد توسط سازمان امور اداری و استخدامی است.
میرمحمدی استخدام پزشکان را هم ضروری دانست و اضافه کرد: مجلس درمورد استخدام پرستاران چندین مکاتبه داشته و مطالبه جدی کرده است.
منبع:

1401/05/20
12:37:27
5.0 / 5
268
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است