یك مقام مسئول:

درباره فرونشست نسیم شهر بزرگنمایی شد

درباره فرونشست نسیم شهر بزرگنمایی شد به گزارش مستر لمون عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی اظهار داشت: حفره به وجود آمده در نسیم شهر در فاصله 22 کیلومتری از میدان آزادی تهران بود که هشداری برای پایتخت است.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، پنجشنبه ۹ دی ماه حفره ۳۰ متر مربعی به عمق ۲ متر در نسیم شهر به سبب فرونشست زمین ایجاد کرد. گفته شده که محل فروریزش، قنات قدیمی این شهر بوده است که در نشست روز پنجشنبه به شکل ایجاد حفره در خیابان خودنمایی کرد.
گزارش ها حاکی از وقوع فرونشست در فاصله ۲۲ کیلومتری میدان آزادی تهران رخ داده که هشداری برای پایتخت شمرده می شود.
علی بیت اللهی رییس بخش زلزله و فرونشست مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه عمق فرونشست آن گونه که در فضای مجازی عنوان شد نبوده و بزرگنمایی صورت گرفته است اظهار داشت: محدوده فرونشست زمین نسیم شهر بین مسیر دو رودخانه کرج در شرق محل فرونشست و شادچای در غرب آن در فاصله ۵ کیلومتری از هر کدام صورت گرفته است؛ این دو رودخانه در شهر جدید اندیشه به هم پیوسته و به دریاچه نمک قم سرریز می شود.
وی با اعلان اینکه قسمتی از فرونشست به حیاط ساختمان مسکونی مجاور محل اصلی ریزش زمین سرایت کرده، افزود: عمق قنوات نسیم شهر ۶ متر است که عامل اصلی ریزش زمین در این شهر استان تهران شمرده می شود. اما خاک حفره به وجود آمده بطور کامل تا عمق ۶ متری ریزش نداشته و پس از دو متر ریزش به سبب ایجاد تونل، جلوی آن گرفته شده است.
وی با تاکید بر این که ریزش نسیم شهر ۲۴ ساعت بعد از وقوع حادثه با بتن و ملات سیمان و خاک پر شد، افزود: بنظر می رسد برای پر کردن حفره های این چنینی باید از مواد طبیعی مانند پوکه، پودر پوکه و همین طور توده های بتنی سنگین استفاده گردد. به خصوص که بتن از وقوع فرونشست های بعدی جلوگیری خواهدنمود.


منبع:

1400/10/12
23:01:39
5.0 / 5
503
تگهای خبر: نمك
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است