نحوه ثبت عوارض واکسن کرونا در کشور

نحوه ثبت عوارض واکسن کرونا در کشور به گزارش مستر لمون رئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت اظهار داشت: افراد اگر پس از دریافت واکسن کرونا، عارضه ای برایشان رخ داد، می توانند به سامانه Salamat.gov.ir مراجعه نموده و آنرا ثبت کنند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر محسن زهرایی درباره وضعیت رصد عوارض واکسن کرونا در کشور، اظهار داشت: واکسن و واکسیناسیون موثرترین مداخله بهداشتی شناخته شده برای حفظ سلامت انسان ها و پیشگیری از مرگ ومیر بوده است. درباره واکسن های کووید فرایند تولید تحت پروتکلهای پیچیده و مراحل کاملا علمی است که طی فازهای انسانی، بالینی دو و سه ایمنی زایی و بی خطری واکسن بررسی می شود. هر واکسنی که مجوزمصرف برای عموم جامعه را دریافت می کند، واکسنی است که دارای اطمینان خاطر از سلامت آن هستیم.
وی ادامه داد: البته در مرحله مصرف هم نظام مراقبتی وجود دارد که عوارض احتمالی واکسن ها را رصد می کند. به جهت اینکه بتوانیم میزان گزارش درباره عوارض واکسن را در کشور دقیق تر نماییم، یک سامانه موبایلی و اپلیکیشن موبایلی هم افتتاح شد که افراد می توانند به سامانه Salamat.gov.ir مراجعه نموده و اگر پس از دریافت واکسن عارضه ای برایشان رخ داده آنرا ثبت کنند.
زهرایی افزود: بر این اساس تابحال نزدیک به ۶۰ هزار مورد عارضه واکسن را ثبت کردیم که عمدتا خوشبختانه در حد عوارض قابل انتظار مانند درد محل تزریق، کوفتگی بدن، بی حالی، سردرد بوده که در حد دو تا سه روز این عوارض هم رفع می شود.
بنابر اعلام کانال تلگرامی وبدا، وی تصریح کرد: در کنار فواید بسیار زیاد واکسن این عوارض قابل قبول است. تابحال مجموعا نزدیک به ۹۷ میلیون کرونا در کشور واکسن تزریق شده و خوشبختانه عوارض ثبت شده کاملا قابل انتظار و قابل قیاس با مستندات بین المللی بوده و از این جهت نگرانی وجود ندارد.
منبع:

1400/08/22
11:07:25
5.0 / 5
158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است