مدیر منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت:

بازگشایی مدارس در بسیاری از کشورها شروع شده است

بازگشایی مدارس در بسیاری از کشورها شروع شده است به گزارش مستر لمون مدیر منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت در پاسخ به این سؤال که آیا واکسیناسیون کودکان امنیتی برای بازگشت به مدارس را ایجاد خواهد کرد، اظهار داشت: بازگشایی مدارس در بسیاری از کشورها شروع شده است و آموزش از اولویت های مهم سازمان به حساب می آید گرچه باید از این مورد هم اطمینان حاصل کرد که سلامت دانش آموزان به خطر نیفتد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر احمد المنداری در یک نشست خبری که به صورت مجازی با حضور مدیر اورژانس منطقه ای WHO/EMRO و نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران برگزار شد، در پاسخ به این سؤال که آیا سازمان جهانی بهداشت از وضعیت واکسیناسیون کرونا در کشورهای مدیترانه شرقی (EMRO)راضی است؟ هم اظهار داشت: از آنجاییکه بنده مشاهده کردم سازمان جهانی بهداشت از کشورهای جهان خواسته که روند واکسیناسیون را بالا برند هرچند که کمی تاخیر در روند کار وجود دارد. خوشبختانه کشورهای مدیترانه شرقی ۲۴۵ میلیون دز واکسن در اختیار داشتند و ۵ میلیون دز هم داده شده گرچه ما به مقدار زیادی نیاز داریم اما با این وجود این میزان هم نسبت به ماه های گذشته پیشرفت رو به رشدی داشته و این پیشرفت تا ماه جاری سال جاری (سپتامبر) ادامه خواهد داشت.
وی در پاسخ به سوال قابل اطمینان بودن واکسن ها اظهار داشت: سازمان جهانی بهداشت با در نظر گرفتن شواهد و مدارک و انجام آزمایش های متعدد، این اطمینان را به مردم می دهد که تمامی واکسن هایی که از طرف کشورهای مختلف عرضه می شود قابل اطمینان بوده و جای هیچ نگرانی وجود ندارد. البته در بعضی مواقع دیده می شود که برخی واکسن ها هنوز از طرف سازمان جهانی بهداشت تاییدیه نگرفته اند اما باید در نظر داشت از طرف مقامات صلاحیتدار در بعضی مناطق تایید شده اند و ما هم به آن ارزش و احترام قائل هستیم. در این میان برخی کشورها، واکسن ساخته شده کشورهایی که توسط سازمان جهانی بهداشت تایید نشده اند را قبول ندارند و این مورد کاملا اختیاری و به خود کشورها بستگی دارد و ما هیچ گونه مسئولیتی نسبت به این تصمیم ها نداریم.
وی ادامه داد: هم اکنون درکشور ایران، مردم واکسن های سینوفارم، آسترازینکا و سینووکس را که از سوی سازمان جهانی بهداشت تایید شده اند، دریافت می کنند. البته واکسن های ایرانی هم با مجوز سازمان غذا و دارو در ایران تزریق می شود.
به قول مدیر منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت، دریافت واکسن راهی موثر برای افزایش سیستم ایمنی بدن است و اگر افراد واکسینه نشوند، مستعد این بیماری هستند.
المنداری در پاسخ به این سؤال که آیا واکسیناسیون کودکان امنیتی برای بازگشت به مدارس را ایجاد خواهد کرد، اظهار داشت: بسیاری از کشورها بازگشایی مدارس را شروع کرده اند، آموزش از اولویت های مهم ما به حساب می آید گرچه باید از این مورد اطمینان حاصل کرد که سلامت آنها به خطر نیفتد و این کشورها هستند که متناسب با وضعیت فعلی خود باید تصمیم نهایی را بگیرند.
مدیر منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت این را هم اظهار داشت: هم اکنون برنامه واکسیناسیون کودکان همچون بزرگسالان در اولویت است و متناسب با نیاز و شرایط کودکان، هر کشور تصمیم مناسبی برای واکسن کودکان اتخاذ خواهد نمود.
وی با تکیه بر نقش واکسیناسیون در مقابله با کرونا اظهار داشت: باآنکه در بعضی کشورها شاهد افزایش آمار مبتلایان هستیم اما به صورت کلی به ثبات قابل قبولی در سطح جهانی رسیده ایم و مجدد به ضرورت واکسیناسیون که یکی از سلاح های پرقدرت در مبارزه با کرونا می باشد، تاکید می کنم.
المنداری همینطور با اشاره به اینکه باید از کشورهایی که درتهیه واکسن گرفتار مشکل هستند حمایت نماییم تصریح کرد: همه افرادی که گرفتار درگیری های متفاوتی در کشورهایشان شده اند شامل پناهنده ها و... همگی انسان هستند و باید حمایت شوند. کشورهای میزبان هم باید اطمینان حاصل کنند که این افراد فراموش نشوند.
منبع:

1400/06/26
13:35:23
5.0 / 5
252
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است