رییس جمعیت هلال احمر خبر داد

واردات 20 میلیون دز واکسن کرونا در شهریور ماه

واردات 20 میلیون دز واکسن کرونا در شهریور ماه به گزارش مستر لمون رئیس جمعیت ضمن اشاره به این که برای واکسیناسیون کامل جامعه و خروج کشور از بحران کرونا به ۱۸۰ میلیون دز واکسن نیاز داریم، اضافه کرد: درحال بررسی واکسن ویژه گروه های خاص و اطفال هستیم و تلاش می نماییم واکسن های مناسب برای این گروه تهیه و به کشور وارد نماییم.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر کریم همتی در جلسه شورای معاونین این جمعیت ضمن اشاره به درگیری کشور از اواخر سال ۹۸ با بحران کرونا، اظهار داشت: در این زمان، جمعیت هلال احمر برپایه رسالت ذاتی خود، در مرکز میدان مقابله با این بحران و در کنار وزارت بهداشت و سایر دستگاههای دخیل در مدیریت این بیماری بوده و برای سلامت مردم کوشیده است.
وی ضمن اشاره به خدمات این جمعیت در بحران کرونا اضافه کرد: هلال احمر از اسفند ۹۹ تابحال در ۱۶ مرز (زمینی، هوایی و ریلی) غربالگری مسافران ورودی به کشور را برعهده دارد و از سویی بعنوان اصلی ترین نهاد وارد کننده واکسن به کشور فعال است که این خدمات ارزشمند، باعث ارتقای سرمایه اجتماعی جمعیت و مقبولیت هلال احمر در نگاه مردم شده است.
تسریع در روند واردات واکسن کرونا همتی با اشاره به اینکه تابحال بیشتر از ۲۰ میلیون دز واکسن کرونا در ۱۷ محموله از کشور چین به ایران وارد شده است، افزود: براساس توافق های انجام شده، تلاش می شود از هفته آینده، پارت های ۵ میلیونی واکسن به کشور وارد شود و روند واردات واکسن شتاب بیشتری بگیرد. هلال احمر با حمایت رئیس جمهوری و هماهنگی وزارت بهداشت تلاش می کند در شهریورماه ۲۰ میلیون دز و در ماه های مهر و آبان، هرماه ۳۰ میلیون دز واکسن به کشور وارد کند.
نیاز کشور به ۱۸۰ میلیون دز واکسن وی ادامه داد: با عنایت به جمعیت ۸۰ میلیونی کشور، اگر بخواهیم ۲ تا سه دز واکسن برای مردم تأمین نماییم، به واردات ۱۸۰ میلیون دز واکسن نیاز داریم و بنابر تاکید ویژه رئیس جمهوری درمورد تسریع در واردات واکسن، هلال احمر می تواند برپایه جایگاه خود در فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، روند شروع شده برای واردات واکسن را تا واکسیناسیون کامل جامعه و خروج کشور از بحران کرونا ادامه دهد.
پیگیری واردات واکسن از منابع اروپایی رئیس جمعیت هلال احمر همینطور از پیگیری معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه این جمعیت برای تأمین واکسن از سایر منابع تولید کننده همچون اروپا هم اطلاع داد و اظهار داشت: بنابر تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری، هیچ ممنوعیتی برای واردات واکسن از منابع معتبر وجود ندارد و در صورت نهایی شدن قراردادهای خرید و دریافت واکسن، این اقدام با حمایت دولت و مجوز وزارت بهداشت صورت خواهد گرفت.
شرایط واردات واکسن مناسب برای بیماران خاص و کودکان درحال بررسی است همتی اضافه کرد: هلال احمر همینطور درحال بررسی نحوه تهیه واکسن مناسب ویژه بیماران خاص، مادران باردار، مادران شیرده و اطفال است و تلاش می نماییم واکسن های مناسب برای این گروه تهیه و به کشور وارد نماییم.
وی به آمادگی هلال احمر برای تزریقات واکسن در کنار واردات آن و کمک به وزارت بهداشت در این حوزه هم اشاره نمود و اظهار داشت: مراکز هلال احمر می تواند در این حوزه باری از دوش دولت، وزارت بهداشت و مردم بردارد.
رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: در هر استانی که دانشگاه علوم پزشکی از هلال احمر درخواست داشته، بیمارستان های سریع الاستقرار هلال احمر راه اندازی شده و در بعضی استان ها همچون استان خراسان رضوی، خدمات تزریقات در مراکز راه اندازی شده از جانب هلال احمر به شکل مجانی انجام می شود. افزایش ساعات کاری داروخانه های هلال احمر هم در جهت کمک به کنترل شیوع بیماری کرونا و کمک به مردم انجام شده و داروخانه های هلال احمر در سرتاسر کشور تا ساعت ۲۲ یا در بعضی استان ها تا ساعت ۲۴ فعال می باشند. بیمارستان نورافشار هلال احمر هم همچون داروخانه ها، بار مضاعفی در خدمت به بیماران کرونا بردوش داشته و عملکرد مثبتی هم در این حوزه داشته است.
بیمارستان امام علی(ع) هلال احمر در نجف آماده بهره برداری است همتی اظهار داشت: فعالیت بیمارستان امام علی(ع) جمعیت هلال احمر در شهر نجف هم پس از ۵ سال در جهت اهداف جمعیت شروع شده است، این بیمارستان در روزهای اربعین و سایر زمان ها خدمات خوبی می تواند ارائه نماید. انتقال پرسنل و امکانات محدود در کنار راه اندازی تجهیزات بیمارستان بسیار کمک کننده خواهد بود.
بنابر اعلام پایگاه خبری هلال احمر، او در آخر تصریح کرد: خوشبختانه اداره کل روابط عمومی بدون حاشیه توانسته است با هماهنگی با رسانه های مختلف فعالیتهای جمعیت را به خوبی منعکس کند.
منبع:

1400/06/08
21:27:46
5.0 / 5
228
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است