احیانا افراد واکسینه شده و بهبودیافته در مقابل سویه کلمبیایی کرونا مصون نخواهند بود

احیانا افراد واکسینه شده و بهبودیافته در مقابل سویه کلمبیایی کرونا مصون نخواهند بود مستر لمون: خراسان رضوی به گزارش مرکز بهداشت عمومی انگلستان (PHE)، واکسن های کووید -۱۹ در مقابل سویه جدید ویروس کرونا که در کلمبیا یافت شده تاثیر کمتری دارند.


به نقل از یاهو، در نوع معروف به B.۱.۶۲۱ علایم فرار از پاسخ ایمنی ناشی از واکسن ها یا عفونت قبلی مشاهده شده است. به قول رویترز، مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری ها، سویه B۱.۶۲۱ را بعنوان بخشی از سویه کاپا ویروس کرونا اما نه یک سویه از این ویروس ذکر کرده است.
این مرکز اعلام نمود: شواهد آزمایشگاهی اولیه ای وجود دارد که نشان داده است واکسیناسیون و عفونت قبلی در جلوگیری از عفونت با B.۱.۶۲۱ کمتر موثر هستند. بااین حال، این داده ها بسیار محدود و تحقیقات بیشتری نیاز است. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد B.۱.۶۲۱ سرایت بیشتری نسبت به نوع دلتا غالب دارد.
مرکز بهداشت عمومی انگلستان اظهار داشت: این نوع جهش های نگران کننده در سایر گونه های خطرناک دیگر همچون سویه آفریقای جنوبی (بتا)، سویه کنت یا انگلیسی (آلفا) و برزیل (گاما) مشاهده شده است.
به قول رویترز، تا ۴ آگوست، در مجموع ۳۷ مورد تایید شده از نوع کلمبیا در انگلستان ثبت شده است. حداقل هفت نفر از مبتلایان سابقه سفر به مکزیک، اسپانیا، جمهوری دومینیکن و کلمبیا یا عبور از این مناطق را داشتند.
این مرکز اشاره نمود که واکسن ها مانع از گسترش سویه دلتا نمی شوند. برخی یافته های اولیه نشان داده است که میزان ویروس در افراد واکسینه شده با نوع دلتا امکان دارد مشابه سطوح موجود در افراد واکسینه نشده باشد. این داده ها امکان دارد پیامدهایی برای عفونی بودن افراد داشته باشد، چه واکسینه شده باشند چه نباشند اما این تجزیه وتحلیل، اکتشافی اولیه است و برای تایید صحت این مورد به مطالعات هدفمند بیشتری نیاز است.
همچنان مرکز بهداشت عمومی انگلستان، از بریتانیایی ها می خواهد واکسینه شوند. در انگلستان نزدیک به ۴۷ میلیون نفر حداقل یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده اند.
هم اکنون، کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی بریتانیا (JCVI) سفارش می کند که جوانان ۱۶ و ۱۷ ساله واکسن دریافت نمایند و کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله اگر در در گروه خطر به علت شرایط بهداشتی قرار دارند هم واکسینه شوند.
منبع:

1400/05/16
12:11:38
5.0 / 5
6897
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است