گزارش لو رفته از روند اشتباه مبارزه با کرونا در آمریکا

گزارش لو رفته از روند اشتباه مبارزه با کرونا در آمریکا برمبنای تحقیقات مرکز کنترل و پیش گیری از بیماریهای ایالات متحده (CDC) که اسناد آن به دست روزنامه واشنگتن پست و همین طور به رؤیت خبرگزاری فرانسه رسیده است، موارد مبتلاشدن به سویه دلتای ویروس کرونا در این کشور به سرعت رو به افزایش است و احیانا موجب ایجاد وضعیت «حاد» مبتلاشدن حتی در بین واکسینه شدگان می شود.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، در این گزارش تاکید شده که سویه دلتا به همان سرعت گسترش عفونت هایی مانند آبله مرغان درحال شیوع است و بر این اساس این ویروس را باید یکی از مسری ترین ویروس های شناخته شده در جهان دانست.
در این سند آمده است که شیوع این گونه، در بین افراد کاملا واکسینه شده نیز به اندازه افراد واکسینه نشده بالاست و بر این اساس باید پذیرفت که روش جنگ با کرونا تغییر کرده است.
نویسندگان این گزارش تاکید دارد که در وضعیت بحرانی جدید، لازم است دستورالعمل های عمومی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تغییر کند و حتی افراد کاملا واکسینه شده، در فضاهای بسته و دیگر مکان هایی که احتمال انتقال ویروس بالاست، از ماسک استفاده کنند.
گزارش سفارش کرده که دانش آموزان و معلمان در مدارس و کارمندان و بازدیدکنندگان در دیگر مکان ها، حتی با وجود واکسیناسیون کامل ماسک بر چهره داشته باشند.
تحقیقات نشان داده است که هر فرد مبتلا به سویه دلتای کرونا، می تواند این ویروس را به طور متوسط به ۸ تا ۹ نفر دیگر منتقل کند؛ این در حالیست که در سویه های قدیمی این ویروس، هر فرد آلوده به طور متوسط یک یا دو نفر دیگر را آلوده می کرد.
اسلایدهای موجود در این گزارش نشان میدهد که دیگر نمی توان ابتلای افراد واکسینه شده به کرونا را چیزی «نادر» توصیف کرد چونکه تنها در یک هفته ۳۵ هزار مورد مبتلاشدن به کرونا در بین ۱۶۲ میلیون آمریکایی کاملا واکسینه شده شناسایی شده است.
به گزارش یورونیوز، ایالات متحده آمریکا با بیش از ۳۵ میلیون و ۶۰۰ هزار مبتلا و بیش از ۶۲۹ هزار قربانی همچنان در صدر کشورهای گرفتار به این ویروس می باشد و هند با بیش از ۳۱ میلیون و ۶۰۰ هزار مبتلا و ۴۲۳ هزار قربانی بعد از آن قرار دارد.1400/05/10
15:59:06
5.0 / 5
211
تگهای خبر: بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است