حمله قلبی به خاطر خوردن روزانه ۱۲ بطری نوشابه انرژی زا

حمله قلبی به خاطر خوردن روزانه ۱۲ بطری نوشابه انرژی زا به گزارش مستر لمون یک مرد انگلیسی بعد از مصرف روزانه ۱۲ نوشابه انرژی زا به مدت یک سال گرفتار حمله قلبی شد.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، "لی کامن" ۵۵ ساله بعد از آنکه روزانه ۸ تا ۱۲ نوشابه انرژی زا را به مدت یک سال خورد، گرفتار حمله قلبی شد.
این مرد با آنکه سیگار یا الکل مصرف نمی کرده اما در ۴۹ سالگی با حمله قلبی مواجه گردید و علت آنرا مصرف زیاد نوشابه انرژی زا می داند.
او به نشریه هول دیلی میل اظهار داشت: من روزی ۸ تا ۱۲ نوشیدنی انرژی زا می نوشیدم. به فروشگاه می رفتم و جعبه های ۲۴تایی این نوشیدنی ها را می خریدم و مثل هر نوشیدنی دیگری مصرف می کردم.
او افزود: وقتی پس از حمله قلبی در بیمارستان بستری بودم دکتر به من گفت مصرف نوشیدنی های انرژی زا دلیل حمله قلبی ام بوده است و من تا آن موقع اصلا نمی دانستم نوشیدن آنها مشکل بوجود می آورد.
کامن بعد از این اتفاق وقتی دست دخترش نوشیدنی انرژی زا دید همه آنرا در چاه خالی کرد.
او حالا اعتقاد دارد که این نوشیدنی ها باید ممنوع شوند یا دست کم دیگر به افراد کوچک تر از ۱۶ ساله فروخته نشوند.
در صورتی که که معمولاً مصرف این نوشابه های کافئین دار از جانب پزشکان سفارش نمی گردد خصوصا به مقدار زیاد و هم راهنماهای موجود می گویند که کودکان و نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ ساله نباید روزانه بیشتر از ۱۰۰ میلی گرم کافئین مصرف کنند که معادل با یک فنجان قهوه است، اما به نظر می آید این مرد در مصرف این نوشیدنی و بدون اطلاع از عوارض آن زیاده روی کرده است.
به گزارش ایندیپندنت، اغلب فروشگاه های بزرگ انگلیس داوطلبانه فروش نوشیدنی های انرژی زا به کودکان زیر ۱۶ ساله را ممنوع کرده اند.1400/04/02
18:58:22
5.0 / 5
278
تگهای خبر: پزشك , خرید , فروشگاه , قهوه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است