محققان هشدار می دهند؛

استنشاق دود دست دوم سیگار با خطر نارسایی قلبی هم راه است

استنشاق دود دست دوم سیگار با خطر نارسایی قلبی هم راه است مستر لمون: طبق نتایج یک پژوهش جدید، قرارگیری در معرض دود دست دوم سیگار با افزایش احتمال نارسایی قبلی مرتبط می باشد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، در این مطالعه، داده های مربوط به نظرسنجی بیش از ۱۱ هزار افراد غیرسیگاری با میانگین سنی ۴۸ سال که از سال ۱۹۸۸ تا ۱۹۹۴ تحت نظر بودند بررسی گردید. از هر ۵ نفر از این افراد، یک نفر در محیط آزمایشگاه در معرض دود دست دوم سیگار قرار گرفت.
این مطالعه نشان داد که افراد غیرسیگاری در برخورد با دود سیگار ۳۵٪ بیشتر از افراد دیگر، گرفتار نارسایی قلبی می شوند. این ارتباط حتی بعد از محاسبه سایر شاخصهای پرخطر همچون سابقه سایر بیماریهای قلبی، کلسترول بالا و دیابت همچنان وجود داشت.
ارتباط بین دود سیگار و نارسایی قلبی در مردان و افرادی که قبلاً گرفتار حمله قلبی یا سکته مغزی شده بودند، بیشتر بود. یافته ها در سایر زیرگروه ها همچون افراد با نژادهای مختلف و مبتلایان به چاقی و دیابت مشابه بود.
دکتر «تراویس اسکیپینا»، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی ویک فارست کارولینای شمالی، در این زمینه می گوید: «به هر دلیلی، در مردان، بنظر می رسد که تأثیر قرارگیری در معرض دود دست دوم سیگار با افزایش ریسک نارسایی قلبی هم راه است.»
تحقیقات قبلی نشان داده بود که دود دست دوم سیگار تهدیدی برای بیماران مبتلا به نارسایی قلبی است.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر تاکید دارند.


منبع:

1400/02/17
17:52:29
5.0 / 5
1020
تگهای خبر: بیماری , پزشك , چاقی , دیابت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است