عدم نیاز به دفترچه كاغذی بیمه سلامت از اردیبهشت ۱۴۰۰

عدم نیاز به دفترچه كاغذی بیمه سلامت از اردیبهشت ۱۴۰۰ مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران اظهار داشت: باتوجه به تاکید دولت و مصوبات شورای اجرائی فناوری اطلاعات در خصوص حذف هر چه زودتر دفترچه کاغذی، در زمان بندی جدید سازمان بیمه سلامت مصمم است که این اقدام را به نحوی انجام دهد که نیازی به دفترچه کاغذی از اردیبهشت 1400 نباشد.به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دکتر محمد مهدی ناصحی با اشاره به تکالیف قانونی در بند ج تبصره ۱۷ قانون بودجه سال جاری در خصوص استفاده از ابزارهای الکترونیک بجای دفترچه، اظهارکرد: بر طبق زمانبندی اعلام شده قبلی سازمان بیمه سلامت ایران، قرار بود تا اختتام شهریور ماه ۱۴۰۰ حذف دفترچه کاغذی اتفاق بیفتد.

وی اضافه کرد: از لحاظ زیرساختی و آمادگی سازمان بیمه سلامت ایران از الان نیز امکان حذف دفترچه کاغذی وجود دارد اما به لحاظ ایجاد آمادگی لازم در موسسات و مراکز ارائه دهنده خدمات همین طور اطلاع رسانی مناسب به بیمه شدگان زمان بیشتری مدنظر قرار گرفته است.

ناصحی با اشاره به اینکه طرح تک برگی شدن دفترچه بیمه سلامت یکی از راهکارهای پیشنهادی برای گذار از وضعیت فعلی تا حذف کامل دفترچه است، اظهار داشت: باتوجه به تغییر زمانبندی هم اکنون به دفترچه تک برگ نیاز نیست بدین سبب از وضعیت فعلی تا اردیبهشت ۱۴۰۰ به سمت کاهش برگ دفترچه خواهیم رفت.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: با پیشرفت پروژه الکترونیک سلامت و استقرار کامل نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک شاهد صرفه جویی های مستقیم و غیر مستقیم در هزینه های سلامت خواهیم بود. در بخش هزینه های مستقیم علاوه بر افزایش سرعت و دقت در نسخه نویسی و نسخه پیچی نیاز به دفترچه کاغذی هم منتفی می شود که هم اکنون بر طبق هزینه سال قبل تنها از محل حذف دفترچه حدود ۱۱۰ میلیارد تومان صرفه جویی اتفاق می افتد.

وی با اعلان اینکه در برنامه نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک سه وضعیت در نظر گرفته شده است، اظهارکرد: در وضعیت اول یا اولویت یک خدمات تمام الکترونیک آنلاین است که پزشک نسخه الکترونیک تجویز می کند و این نسخه در سایر مراکز ارائه دهنده مانند داروخانه، آزمایشگاه و... به صورت الکترونیک رویت و خدمت ارائه می شود.

ناصحی اضافه کرد: اولویت دوم خدمات نسخه نیمه الکترونیک نامیده می شود. چنانچه به هر علت پزشک نسخه کاغذی تجویز کند در مقصد مانند داروخانه ابتدا نسخ کاغذی به صورت الکترونیک تبدیل سپس خدمت الکترونیک به بیمه شده ارائه می شود.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت ایران، وی در خاتمه اشاره کرد: اولویت سوم خدمات الکترونیک به صورت افلاین ارائه می شود؛ به عبارت دیگر چنانچه به هر علت قطعی اینترنت داشته باشیم خدمات پزشکی به صورت کاغذی انجام می شود و در نخستین فرصت برقراری ارتباط به صورت آفلاین وارد سیستم می شود.

منبع:

1399/12/06
22:05:51
0.0 / 5
962
تگهای خبر: اینترنت , برنامه , بیمه , پزشك
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است