واكنش وزارت بهداشت به اظهارات ضد واكسن یكی از مدعیان طب اسلامی

واكنش وزارت بهداشت به اظهارات ضد واكسن یكی از مدعیان طب اسلامی به گزارش مستر لمون رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در واکنش به اظهارات ضد واکسن عباس تبریزیان از مدعیان طب اسلامی است، اظهار داشت: اظهارات جاهالانه و خرافی این فرد و رفتاری که خودشان و اطرافیان شان دارند، بعنوان مداخله غیرمجاز در درمان محسوب شده و مدعی العموم می تواند حتی بدون شکایت، از باب دفاع از حقوق عامه به این مساله رسیدگی کند.


دکتر کیانوش جهانپور در گفت و گو با ایسنا، درباره اظهارات اخیر عباس تبریزیان- مدعی طب اسلامی درباره تزریق واکسن کرونا، اظهار داشت: اظهارات جاهالانه و خرافی این فرد و رفتاری که خودشان و اطرافیان شان دارند، بعنوان مداخله غیرمجاز در درمان محسوب شده و خلاف مصرح قوانین موجود است.
وی ادامه داد: با توجه به این که بحث سلامت و دفاع از سلامت حقوق عامه مطرح است، حتی دادستان و دادستان ویژه روحانیت می تواند بعنوان مدعی العموم بدون شکایت، از باب دفاع از حقوق عامه به این مساله رسیدگی کنند و لزوما نیازمند پیگیری یا شکایت وزارت بهداشت یا دانشگاه های علوم پزشکی نیست. البته مطابق گذشته، در صورت نیاز ما هم اقدامات حقوقی لازم را انجام می دهیم.
وی با اعلان اینکه قبل از این وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی شکایاتی از این فرد داشته اند که گاهی به محکومیت قضایی منجر گردیده است، اظهار داشت: البته درباره محل اقامت این فرد، نحوه اجرا و سرنوشت احکام قضایی قبلی اطلاع دقیقی نداریم.
جهانپور درباره اظهارات اخیر یکی از فیلم سازان کشور درباره عدم استفاده از ماسک نیز اظهار داشت: متاسفانه چنین مشکلاتی وجود دارد و تنها چیزی که می توان خطاب به چنین افرادی گفت، این است که "مرا به خیر تو امید نیست/شر مرسان".
منبع:

1399/11/23
13:10:13
0.0 / 5
753
تگهای خبر: پزشك , درمان , سلامت , شكلات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است