در نامه ای به رئیس جمهور تاكید شد؛

مصالح ملی در خرید واكسن كرونا مورد توجه قرار گیرد

مصالح ملی در خرید واكسن كرونا مورد توجه قرار گیرد روسای سه رکن سازمان نظام پزشکی در نامه ای به رئیس جمهور، درخواست نمودند که تهیه واکسن فقط برمبنای نگرشی علمی و مصالح ملی و فارغ از مسائل سیاسی باشد.


به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، رؤسای سه رکن سازمان نظام پزشکی به همراه رئیس مجمع انجمن های علمی کشور در نامه ای به حسن روحانی رئیس جمهور خواهان به کارگیری تمام مساعی دولت برای تهیه واکسن مطمئن و مورد تأیید مراجع علمی از طرق مختلف و با بهره گیری از همه ظرفیت های بخش دولتی و خصوصی و به دور از مسائل سیاسی شدند. در متن این نامه آمده است: همانطور که استحضار دارید امروز مهم ترین مقوله حوزه سلامت در جهان، مواجهه صحیح، علمی و مدبرانه در مقابل همه گیری بیماری کرونا و تنها راه غلبه و قطع زنجیره این بیماری مهلک که هر روز جان انسان های زیادی را تهدید می کند تامین سریع و استفاده از واکسن مناسب و مؤثر برمبنای اولویت های تعیین شده است. یقیناً جنابعالی اطلاع دارید که خیلی از کشورهای منطقه و جهان واکسیناسیون ضد بیماری کووید ۱۹ را آغاز نموده و حتی برخی از کشورهای منطقه درصد قابل توجهی از مردم را تحت پوشش واکسن قرار داده اند. جناب آقای رئیس جمهور امروز اولویت تهیه و خرید واکسن، نیازی حیاتی و ضروری ست که باید فقط برمبنای نگرشی علمی و برمبنای مصالح ملی و فارغ از مسائل سیاسی به آن پرداخته شود و در کوتاه ترین زمان ممکن در اختیار مردم و اقشار لطمه پذیر و گروه های پر خطر و کادر خدوم و فداکار درمان قرار گیرد. بااینکه کوشش های بی وقفه همکاران و دانشمندان کشور در جهت تولید واکسن داخلی بسیار باارزش و سبب تثبیت پایه های تولید واکسن در کشور خواهد شد ولی جنابعالی واقفید که طی مراحل علمی و تولید انبوه واکسن داخلی به زودی مسیر نخواهد شد. حتی انحصار تهیه واکسن از مسیر سازمان جهانی بهداشت (کانال کواکس) نیز باتوجه به درخواست های کشورهای متقاضی گوناگون و سهمیه بندی انجام شده به هیچ وجه برای واکسیناسیون قابل قبول در زمان مناسب، کفایت نمی نماید. پس اینجانبان بعنوان نمایندگان جامعه پزشکی کشور مؤکداً از جنابعالی می خواهیم در جهت تامین حقوق بدیهی مردم و انتظارات بر حق کادر درمان، تمام مساعی دولت را برای تهیه واکسن مطمئن و مورد تأیید مراجع علمی از طرق مختلف و با بهره گیری از همه ظرفیت های بخش دولتی و خصوصی و به دور از مسائل سیاسی مبذول نمائید.
بدیهی است سازمان نظام پزشکی و آحاد جامعه پزشکی کشور آمادگی کامل و مشفقانه خودرا آنچنانکه از آغاز بحران همه گیری کرونا در عرصه های مختلف بروز داده اند، جهت همکاری در تهیه و توزیع واکسن و هر گونه خدمت به مردم شریف ایران اعلام می دارند.

1399/10/21
21:04:45
0.0 / 5
1098
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تولید , خرید
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است