مطالعات نشان می دهد؛

تاثیر رژیم غذایی و سبك زندگی در كاهش علایم ریفلاكس گوارشی

تاثیر رژیم غذایی و سبك زندگی در كاهش علایم ریفلاكس گوارشی مستر لمون: بیماری ریفلاکس معده یک مشکل شایع بوده که غالبا با دارو قابل کنترل است.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، یافته های جدید پژوهشگران نشان میدهد تغییر در رژیم غذایی و سبک زندگی به کنترل علایم ریفلاکس معده کمک می نماید.
علامت اصلی ریفلاکس معده، سوزش معده است و اغلب با داروها کنترل می شود. با این وجود، مطالعه جدید نشان میدهد که پیروی از دستورالعمل های مربوط به رژیم غذایی و سبک زندگی ممکنست علایم را به میزان قابل توجهی کم کند و موجب شود دارو برای بعضی از بیماران غیرضروری باشد.
یافته های حاصل از مطالعه بهداشت پرستاران نشان میدهد که پنج عامل رژیم غذایی و سبک زندگی می تواند تأثیر قابل توجهی بر ریفلاکس معده یا علایم سوزش معده داشته باشند.
این پنج فاکتور شامل وزن طبیعی، عدم استعمال سیگار، فعالیت بدنی متوسط تا شدید حداقل ۳۰ دقیقه در روز، محدود کردن مصرف قهوه، چای و نوشابه به دو فنجان در روز و رژیم غذایی "محتاطانه" است.
«اندرو چان»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه هاروارد، در این زمینه می گوید: «این مطالعه نشان میدهد که علایم گوارشی شایع و ناتوان کننده را می توان در خیلی از موارد با اصلاح رژیم غذایی و سبک زندگی به خوبی کنترل کرد.»
در این مطالعه، داده های مربوط به ۱۱۶، ۶۷۱ شرکت کننده که از سال ۱۹۸۹ هر دو سال یکبار پرسشنامه ای را تکمیل کرده بودند، مورد بررسی قرار گرفت.
محققان پس از بررسی ۵ فاکتور فوق الذکر دریافتند پیروی از همه این دستورالعمل ها می تواند علایم ریفلاکس معده را بطور کلی ۳۷ درصد کم کند.
محققان بیش از هرچیز بر تأثیر ورزش بر تحرک دستگاه گوارش تاکید دارند. آنها معتقدند تحرک بدنی به پاکسازی اسید معده که موجب علایم سوزش معده می شود، کمک می نماید.


منبع:

1399/10/19
12:44:20
0.0 / 5
945
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است