آخرین وضعیت آماری كرونا در فارس؛

زیر ۵۰ سال بیشترین مبتلاشدن بالای ۶۰ سال بالاترین مرگ

زیر ۵۰ سال بیشترین مبتلاشدن بالای ۶۰ سال بالاترین مرگ مستر لمون: فارس به استناد گزارش های آماری، هیچ یک از افراد جامعه در مقابل کروناویروس مصون نیست، اما بعضی از افراد باتوجه به میزان مواجهه با شرایط سخت یا مشکلات و بیماریهای جسمی، حساس تر هستند، بنا بر این بیشتر مبتلایان به کووید19 مربوط به گروه سنی زیر 50 سال یعنی گروه فعال جامعه است.


بر طبق گزارش های آماری اعلام و انتشار یافته از طرف دانشگاه علوم پزشکی شیراز، حدود ۸۲ درصد از کل مبتلایان به کووید ۱۹، از شروع شیوع این بیماری تا حالا در استان فارس را افراد زیر ۵۰ سال می سازند، اما بیشترین موارد فوت براثر این بیماری یا عوارض آن، در گروه سنی بالاتر از ۶۰ سال ثبت شده است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز دوشنبه ۸ دی در جمع خبرنگاران، ضمن تایید این آمار، اظهار داشت: میانگین سنی مبتلایان به کووید ۱۹ در استان فارس، ۴۳ سال است که نسبت به موج اول این بیماری، کاهش را نشان میدهد.
دکتر عبدالرسول همتی با بیان اینکه، بیشتر قربانیان بیماری کووید۱۹ در فارس، مانند میانگین کشوری مربوط به افراد دارای بیماری زمینه ای و سالمندان است، اظهار داشت: بر طبق تحلیل های آماری، میانگین سنی قربانیان کرونا در استان فارس ۶۹ سال تعیین شده که نسبت به موج اول بیماری، افزایش داشته است.
همتی با اعلان اینکه بیش از ۸۲ درصد از کل بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در فارس، مربوط به گروه سنی زیر ۵۰ سال بوده اند، اشاره کرد: استان فارس حدود ۱۳ درصد از کل مبتلایان به کووید ۱۹ کشور را به خود مختص کرده است.
۱۳ درصد مبتلایان و ۵ درصد فوت شدگان فارسی بوده اند
او با یادآوری اینکه میزان تست های انجام شده از شروع شیوع این بیماری تا حالا در فارس نسبت به سایر استانها، بیشتر بوده است، اظهار داشت: با وجودیکه ۱۳ درصد مبتلایان تشخیص داده شده، مربوط به فارس بوده، اما خوشبختانه تنها ۵ درصد کل قربانیان کرونا مربوط به استان فارس است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همین طور اضافه کرد که ۹.۵ درصد از کل قربانیان بیماری کرونا در استان فارس مربوط به افراد گروه سنی زیر ۵۰ ساله ها بوده است.
همتی همین طور اظهار داشت: در استان فارس از شروع شیوع کروناویروس تا کنون، نزدیک به ۵۴۸ هزار نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که ۱۶۰ هزار و ۹۴۰ مورد از این تست ها مثبت بوده است.
این مقام مسئول با یادآوری اینکه از کل بیماران مبتلا به کرونا در فارس، بیش از ۱۵۶ هزار نفر بهبود یافته اند، اظهار داشت: الان ۴۴۱ بیمار که آزمایش آنها مثبت شده است در بیمارستان ها بستری هستند و ۱۵۱ نفر از آنان به سبب شرایط وخیم جسمی، تحت مراقبت های ویژه پزشکی قرار دارند.
نزدیک شدن شمار قربانیان به عدد ۳۰۰۰ نفر
همتی با اعلان اینکه شوربختانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ بیمار مبتلا به کرونا در فارس جان باختند، از اینکه آمار فوتی ها نیز همانند شمار موارد مبتلاشدن و بستری، روندی کاهشی داشته است، ابراز خرسندی و افزود: با اضافه شدن موارد فوتی جدید، جمع کل قربانیان کرونا در فارس به ۲۹۹۳ نفر رسیده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلان اینکه هنوز وضعیت شیوع بیماری کرونا را نمی توانیم پایدار تلقی نماییم، از مردم خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، شست و شو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها، رعایت فاصله فیزیکی و خودداری از حضور در دورهمی های خانوادگی و تجمعات در کاهش زمینه های مبتلاشدن به این بیماری سهیم شوند.1399/10/08
23:59:16
5.0 / 5
947
تگهای خبر: بیماری , پزشك , شكلات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است