سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا خبر داد

كاهش 50 درصدی فوتی های كرونا

كاهش 50 درصدی فوتی های كرونا به گزارش مستر لمون سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه نسبت به یک ماه قبل 50 درصد آمار فوتی های کرونا کاهش یافته، اظهار داشت: میزان بستری های کرونائی نیز 40 درصد کم شده است.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، علیرضا رئیسی، در حاشیه ستاد ملی مبارزه با کرونا درباب مصوبات روز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، اضافه کرد: در دنیا بیش از ۸۰ میلیون نفر به کرونا مبتلا شدند و در کشور ما طی یک ماه اخیر به سبب مصوبات اجرا شده و رعایت پروتکل ها از میزان ابتلاء و مرگ و میر بیماران کرونائی کاسته شده است.
وی با اشاره به اینکه در ۳۰ استان روند این بیماری کاملاً نزولی شده است، گفت: هم اکنون فقط در استان مازندران آمارهای کرونا نزولی نیست که امیدواریم آمارها در این استان نیز کاهش پیدا کند.
سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا با تاکید بر اینکه هم اکنون شهر قرمز در کشور نداریم، اشاره کرد: وضعیت ابتلاء به کرونا در ۳۳۰ شهر زرد و ۱۰۸ شهر نارنجی است که امیدواریم با رعایت بیشتر پروتکل ها، این شهرها نیز به سمت نارنجی پیش بروند. میزان ابتلاء و بستری در شهرهای مختلف کمتر شده است که دلیل آن نیز رعایت پروتکل ها و همکاری مردم، اصناف و کسبه و همین طور همکاری نیروی انتظامی، نیروهای مسلح، بسیج و طرح شهید قاسم سلیمانی بوده است.
رئیسی به مصوبات امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا اشاره و اشاره کرد: باتوجه به ارزیابی های صورت گرفته و گزارش های دانشگاه ها و تیم های دانشگاهی، یکی از اقداماتی که بسیار در کاهش آمار ابتلاء به کرونا مؤثر بوده و هزینه کمی داشته، منع تردد از ۹ شب تا ۴ بامداد بوده است بنا بر این امروز مصوب شد در شهرهای دارای شرایط زرد کرونائی نیز منع تردد از ۹ شب تا ۴ بامداد ادامه پیدا کند.
وی بیان کرد: یکی از بحث هایی که هفته گذشته مطرح بود بازگشایی مدارس برای پایه های اول و دوم ابتدایی بود که این مساله رأی نیاورد و همچنان مدارس به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند کرد.
سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا از مردم درخواست نمود تا همچنان پروتکل ها را رعایت نمایند تا ما نیز به سمت محدودیت های شدید نرویم چونکه در طول این مدت به کسبه، فشار زیادی وارد شد و آنان نیز همکاری کردند و اگر سهل انگاری در رعایت پروتکل ها صورت گیرد، مجدداً شاهد پیک بیماری در بهمن ماه خواهیم بود.
رئیسی با اشاره به اینکه میزان بستری بیماران کرونائی در کشور حدود ۴۰ درصد کاهش پیدا کرده است، اظهار داشت: درباب مرگ و میرها نیز خوشبختانه نسبت به یک ماه قبل آمارها ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
به گفته وی برگزاری دورهمی ها و شب نشینیها می تواند به افزایش مبتلایان و مرگ و میر به سبب کرونا منجر شود و اگر رعایت نشود شاید شاهد برگشت پیک باشیم.
وی اضافه کرد: اگر طی یک ماه گذشته پروتکل ها رعایت نمی شد ۵۰ هزار نفر بستری بیشتری داشتیم و همین طور هفت هزار و ۵۰۰ مرگ نیز اضافه می شد.


منبع:

1399/10/06
22:58:29
5.0 / 5
1178
تگهای خبر: بیماری , هزینه
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است