خمیردندان و دهان شویه در مقابله با كرونا 99 و نه دهم درصد موثر هستند

خمیردندان و دهان شویه در مقابله با كرونا 99 و نه دهم درصد موثر هستند خراسان رضوی نتایج تحقیقات آزمایشگاهی نشان داده است که خمیردندان های حاوی روی و دهان شویه حاوی کلرید ستیل پیریدینیوم (CPC)، ویروس عامل بیماری کروناویروس را به میزان ۹۹.۹ درصد خنثی می کنند.


به نقل از نیوز، این مطالعات بخشی از یک برنامه تحقیقاتی شرکت کلگیت (Colgate) است که شامل مطالعات بالینی در بین افراد آلوده برای ارزیابی تأثیر محصولات مراقبت از دهان در کاهش مقدار ویروس کرونا در دهان و به صورت بالقوه کاهش سرعت انتقال ویروس کووید-۱۹ می شود.
مطالعات آزمایشگاهی دانشکده پزشکی دانشگاه راتگرز (Rutgers_NJMS)، بخشی از برنامه تحقیقاتی کلگیت است که نشان می دهد، خمیردندان های حاوی روی یا استانوس و دهان شویه با فرمول های ستیل پیریدینیم کلراید، ویروس عامل بیماری کووید-۱۹ را به میزان ۹۹.۹ درصد خنثی می کنند.
در مطالعات آزمایشگاهی که با محصولات کلگیت انجام شده است مشخص شد، خمیردندان های کلگیت توتال (Total) و مریدل (Meridol) بعد از ۲ دقیقه ۹۹.۹ درصد ویروس کرونا را خنثی کردند و دهان شویه های کلگیت پلکس (Colgate Plax) و کلگیت توتال به صورت مشابه پس از ۳۰ ثانیه در مقابل ویروس موثر بودند.
شایان ذکر است، این مطالعات با مشارکت موسسه تحقیقات بهداشت عمومی دانشکده پزشکی (Rutgers New Jersey) و آزمایشگاه های امنیت زیستی منطقه ای انجام شد.
نتایج مطالعات نشان می دهد که بعضی از خمیردندان ها و دهان شویه ها می توانند با کاهش موقت مقدار ویروس دردهان به کاهش انتشار سارس-کوو-۲ (SARS-CoV-۲)، ویروس عامل کووید-۱۹ کمک کنند. بر مبنای اظهارات مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده، ویروس از راه قطرات تنفسی یا ذرات کوچک تولیدشده در هنگام سرفه، عطسه، آواز، گفتگو و یا تنفس فرد آلوده پخش می شوند.


دکتر ماریا رایان، مدیر کلینیک کلگیت اظهار داشت: "ما در مراحل اولیه تحقیقات بالینی هستیم، اما نتایج اولیه آزمایشگاهی و بالینی ما بسیار امیدوارکننده است. درحالی که مسواک زدن و شستشو روشی برای محافظت کامل از فرد در مقابل عفونت نیست، اما امکان دارد به کاهش انتقال و کاهش سرعت انتشار ویروس کمک نماید و مزایای استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و شستشوی مکرر دست را داشته باشد. "
این تحقیق توسط دکتر دیوید آلند، مدیر مرکز بیماری های عفونی و مرکز پاسخ گویی کووید-۱۹ و آمادگی همه گیر به همراه دکتر پرادیپ کومار و ریکاردو روسو صورت گرفته است. وی اظهار نمود: "با توجه به اینکه بزاق می تواند حاوی مقادیری ویروس مانند آنچه در بینی و گلو دیده می شود، باشد ازاین رو ویروس سارس- کوو-۲ از دهان هم انتقال می یابد، بخصوص در افرادی که کووید-۱۹ بدون علامت دارند و سرفه نمی کنند. این مورد نشان داده است که کاهش ویروس در دهان می تواند به پیشگیری از انتقال این بیماری با محصولات مراقبت از دهان کمک نماید. "
مطالعات آزمایشگاهی کلگیت شامل ۵۰ بیمار مبتلابه کووید-۱۹ بستری شده در بیمارستان است و محققان قصد دارند یافته های خویش را در ماه دسامبر به اشتراک گذارند. مطالعات تحقیقات بالینی اضافی با پشتیبانی کلگیت در مورد خمیردندان و دهان شویه ها در مراحل اولیه در دانشگاه راتگرز، انستیتوی آلبرت انیشتین در سائوپائولو، برزیل و دانشگاه کارولینای شمالی در دانشکده دندانپزشکی چپل هیلز آدامز (Chapel Hill Adams) با حدود ۲۶۰ شرکت کننده مبتلابه کووید-۱۹ انجام می شود.
دکتر رایان اظهار داشت: "کلگیت با محققان زیادی در سراسر جهان برای انجام تحقیقات بالینی برای کشف پتانسیل محصولات مراقبت از دهان برای کاهش بارهای ویروسی خوراکی بعنوان راهبردی برای کاهش خطر همکاری می کند و فکر می نماییم که مراقبت از دهان و دندان در کنار اقدامات پیشگیرانه دیگر در مبارزه با همه گیری جهانی نقش دارد. "
دکتر مارک ولف، مدیر دندانپزشکی پن در دانشگاه پنسیلوانیا اظهار داشت: "با این همه گیری هرچه اطلاعات بیشتری در مورد ویروس داشته باشیم، می توانیم در مبارزه با آن موفق تر باشیم، ازاین رو من از دیدن تحقیقات چشم گیر مانند تحقیقات کلگیت هیجان زده می شوم. ما باید اقدامات احتیاطی سفارش شده توسط مقامات را ادامه دهیم و با این مطالعات امکان دارد راه دیگری برای مقابله با انتقال بیماری در افراد بخصوص در بخش دندانپزشکی حاصل شود و پیشرفت مهمی به حساب می آید. "
کلگیت متعهد است که در علم پیشگام شود و اطمینان حاصل کند که محصولات آن چالش های سلامتی را برطرف و نیازهای مشتریان را برآورده می کند.
منبع:

1399/09/19
14:29:00
5.0 / 5
749
تگهای خبر: برنامه , بیماری , پزشك , تولید
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است