ممنوعیت انجام ورزش های جمعی در مدارس

ممنوعیت انجام ورزش های جمعی در مدارس مركزی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی اراك اظهار داشت: در صورتیكه والدین شكایتی از روند رعایت پروتكل ها داشته باشند می توانند مراتب را به واحد بهداشت محیط مركز بهداشت شهر یا منطقه خود اعلام كنند كه در سریعتر زمان رسیدگی خواهد شد.


دکتر جواد نظری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه مخالف بازگشایی مدارس در مقطع کنونی در استان مرکزی هستیم، اضافه کرد: به هر حال با تصمیمات اتخاذ شده با وجود اینکه مقرر بود مدارس تا هفته اول مهرماه به صورت حضوری فعالیت نکنند، اما این امر انجام شده است و از امروز دانش آموزان سر کلاس درس حاضر شدند.
وی اضافه کرد: مسلما در شرایط کنونی رعایت پروتکل های بهداشتی و الزامات بسیار لازم است بنا بر این در وهله اول باید فضایی که بعنوان کلاس درس در نظر گرفته شده، دارای تهویه مناسب باشد و فضای کافی برای حضور دانش آموزان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی را داشته باشد.
نظری بر استفاده از ماسک و همراه داشتن وسایل شست وشو و ضدعفونی توسط دانش آموزان اصرار کرد و اظهار داشت: ضدعفونی فضای کلاس و دیوارها و نیمکت بسیار مهمست و باید از تجمع و ازدحام کارکنان و دانش آموزان در فضاهای مختلف مدرسه مانند حیاط، سالن، کلاس ها و خدمات بهداشتی، اتاق آبدارخانه و اتاق کپی و همین طور از تجمع خانواده دانش آموزان در فضای خارج مدرسه جلوگیری شود.
وی با تاکید بر اینکه تمامی کارهای ورزشی جمعی تا اطلاع ثانوی در مدارس ممنوع می باشد، اشاره کرد: تعطیلی بوفه ها و اماکن تغذیه مدارس و استفاده از بطری های آب معدنی جهت نوشیدن آب و گردنگیر دانش آموزان به استفاده از لوازم التحریر شخصی در مدارس نیز باید با جدیت هر چه بیشتر رعایت شود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک با اعلان اینکه رعایت تمامی پروتکل ها توسط کارشناسان بهداشتی به صورت مرتب و مستمر نظارت می شود، اظهار نمود: کارشناسان بهداشتی استان بوسیله شماره تلفن ۴۰۳۰ و ۱۹۰ جهت غربالگری بیماری کووید-۱۹ با اولیا تماس خواهند گرفت و والدین باید پاسخگوی این تماس ها باشند، همین طور در صورتیکه والدین شکایتی از روند رعایت پروتکل ها داشته باشند می توانند مراتب را به واحد بهداشت محیط مرکز بهداشت شهر یا منطقه خود اعلام کنند که در سریعتر زمان رسیدگی خواهد شد.1399/06/16
22:57:56
5.0 / 5
1779
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تغذیه , خدمات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است