هشدار شیوع بیماری های ناقل از كنه در انگلیس و آمریكا

هشدار شیوع بیماری های ناقل از كنه در انگلیس و آمریكا مستر لمون: در صورتیكه تمام دنیا درگیر ویروس كرونا است، انگلیس این روزها گرفتار آفت جدیدی موسوم به ˮبابیزیوسیسˮ شده كه بیماری نادری است و از كنه منتقل می شود.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، اداره بهداشت عمومی انگلیس گفته است باآنکه خطر این بیماری برای عموم مردم بسیار پایین است اما باید مراقب کنه ها بود.
بابیزیوسیس بر اثر انگلی به وجود می آید که گلبول های قرمز خون را آلوده می کند.
یک ویروس دیگر که بر اثر کنه ها انتقال می یابد، «انسفالیت کنه ای» است که بر سیستم اعصاب مرکزی بدن تأثیر می گذارد.
در چند روز اخیر، بستری شدن نخستین بیمار مبتلا به بابیزیوسیس در بیمارستان گزارش شد.
یک فرد دیگر هم به خاطر علائمی در بیمارستان بستری شده که احیانا مربوط به «انسفالیت کنه ای» باشد. اداره بهداشت عمومی انگلیس می گوید این دومین بار است که «انسفالیت کنه ای» پیدا شده است.
به قول مقامات، هر دوی این بیمارها به احتمال قوی بهبود خواهند یافت.
بیشتر مبتلایان به بابیزیوسیس یا هیچ علایمی نخواهند داشت، یا تنها نشانه های خفیفی خوهند داشت. اما افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند، امکان دارد به علائم مختلف شبیه آنفلوآنزا همچون تب و لرز و درد عضلات گرفتار شوند.
حدود دو سوم مبتلایان به «انسفالیت کنه ای» هم هیچ علایمی نخواهند داشت. آن هایی هم که به علائم برسند، معمولا دو فاز را از سر می گذرانند. در فاز اول علایمی مشابه آنفلوآنزا (تب، سردرد و خستگی) خواهند داشت. در فاز دوم که جدی تر خواهد بود، سیستم اعصاب مرکزی درگیر می شود و کار می تواند به مننژیت و حتی فلج بکشد.
در آمریکا هم از حدود یک ماه پیش در مورد عواقب احتمالی بیماری هایی که موجوداتی همچون کنه ها منتقل می کنند، اخطار داده شده بود، بخصوص به این خاطر که به دنبال قرنطینه خیلی ها عازم سفر به محیط باز شده اند. کارشناسان بهداشتی گفته بودند که در مناطق پرجمعیت ساحل شرقی آمریکا سال جاری سال خطرناکی برای مواجهه با کنه ها است.
به گزارش ایندیپندنت، مقامات ایالت میشیگان هم در مورد ظهور بیماری آناپلاسموزیس اخطار داده بودند که آن هم بر گلبول های قرمز خون تأثیر می گذارد و از کنه ها می آید.
منبع:

1399/05/12
14:52:55
5.0 / 5
2019
تگهای خبر: بیماری
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است