فروش اینترنتی دارو خوب است یا بد؟

فروش اینترنتی دارو خوب است یا بد؟ به گزارش مستر لمون نایب رییس انجمن داروسازان ایران درباره قوانین مربوط به فروش اینترنتی دارو از راه داروخانه ها و یا فضای مجازی، توضیح داد.


دکتر سیدعلی فاطمی در گفتگو با ایسنا، در مورد تعمیم قواعد تجارت الکترونیکی به حوزه دارو تصریح کرد: قرار نیست که دارو از راه فروش اینترنتی ارائه شود.
وی تصریح کرد: به طور کلی ما یک ضابطه بنام فروش اینترنتی داروخانه داریم و بر طبق این ضابطه که توسط سازمان غذا و دارو نوشته شده است، از پنج گروه کالایی (دارو، مکمل های غذایی، فراورده های طبیعی، بهداشتی و آرایشی و لوازم پزشکی مصرفی ) که در داروخانه ها موجود است، فقط چهار گروه قابلیت فروش اینترنتی دارند و دقیقا تصریح شده که داروخانه امکان عرضه اینترنتی دارو را ندارد.
فاطمی افزود: این یک جریان به طور کلی اتفاق خوبی است که ما با تکنولوژی پیش برویم و "داروخانه ها" بتوانند فروش اینترنتی هم داشته باشند و مردم مجبور نباشند برای خرید کالاهای غیردارویی، حضور فیزیکی در داروخانه داشته باشند.
وی ادامه داد: حتی در زمان انتشار کرونا که بحث محدودیت های تردد عنوان شد، مبحث فروش اینترنتی دارو در داروخانه ها باز هم با ممنوعیت همراه بود و سایت ها یا شبکه های مجازی که مبادرت به تبلیغات در این خصوص کردند، غیر قانونی بودند.
نایب رییس انجمن داروسازان ایران اضافه کرد: ما هیچ وقت در مورد فروش و عرضه "دارو" از راه اینترنت و فضای مجازی (نه از راه داروخانه)، نظر مثبتی نداشته ایم و دلیل آن هم این است که تحویل دارو به بیمار، بدلیل حساسیت هایی که وجود دارد، چه در مورد داروهای بدون نسخه و چه داروی نسخه ای، طبق قانون باید به طور حتم توسط پزشک داروساز صورت گیرد.1399/03/15
23:22:53
5.0 / 5
2715
تگهای خبر: اینترنت , پزشك , تبلیغات , خرید
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است