معاون بیمه سلامت استان قزوین:

طرح استحقاق سنجی برای حذف دفترچه بیمه در استان قزوین عملیاتی شد

طرح استحقاق سنجی برای حذف دفترچه بیمه در استان قزوین عملیاتی شد به گزارش مستر لمون معاون بیمه سلامت استان قزوین اظهار داشت: طرح استحقاق سنجی برای حذف دفترچه كاغذی بیمه سلامت و ارائه خدمات درمانی با كد ملی در استان قزوین عملیاتی شده است.


به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، حمیدرضا فولادی ها معاون بیمه سلامت استان قزوین به همراه امید رحمانی رئیس اداره بیمه گری و درآمد بیمه سلامت استان قزوین روز شنبه در نشست با خبرنگاران که در محل اداره بیمه سلامت انجام شد برنامه های امسال در حوزه اجرای نسخه الکترونیک را تشریح کر. معاون بیمه سلامت اظهار داشت: طرح استحقاق سنجی در استان قزوین اجرایی شده است که با حذف دفترچه های کاغذی سالانه میلیاردها تومان در مصرف کاغذ صرفه جویی می شود.
وی بیان کرد: طرح حذف دفترچه و صرفه جویی در مصرف کاغذ چند سال است که در دستور کار سازمان بیمه سلامت قرار دارد تا بیمه شدگان در هنگام مراجعه به بیمارستانها، مراکز درمانی و داروخانه ها فقط با ارائه کد ملی بتوانند خدمات لازم را بگیرند و نیازی به دفترچه نباشد. معاون مدیرکل بیمه سلامت استان افزود: طرح استحقاق سنجی در بخش بستری در بیمارستان های دولتی به صورت کامل اجرا شده و برای خدمات سرپایی نیازمند ایجاد بستر سازی برای توسعه نسخه الکترونیک هستیم که این طرح نیز به صورت پایلوت در سه شهر استان اجرا می شود. وی اظهار داشت: طرح نسخه الکترونیک در شهرهای تاکستان، زیباشهر (محمدیه) و قزوین به صورت پایلوت اجرا می شود و بعد از موفقیت در آن و رفع اشکالات احتمالی در سایر شهرها و نقاط استان هم عملیاتی خواهد شد. فولادی ها بیان کرد: هم اکنون در بعضی مطب ها و داروخانه ها و نیز شهرستان بویین زهرا با کد ملی می توان خدمات درمانی را دریافت کرد.
معاون بیمه سلامت استان قزوین تصریح کرد: این طرح شاید به کندی پیش می رود که لازم است بستر ارتباطی آن مهیا شود تا کار سرعت گیرد. وی افزود: در کنار طرح نسخه نویسی الکترونیک، طرح استحقاق سنجی هم عملیاتی شده و با ایجاد درگاه الکترونیک اگر فردی به پزشک رجوع کرد با ارائه کد ملی، استحقاق سنجی می شود و اگر دسترسی به اینترنت ممکن نباشد با اپلیکیشن پیش بینی شده از طرف پزشکان این کار صورت می گیرد و کد پیگیری داده می شود و ویزیت بیمار ثبت می شود. فولادی ها اظهار داشت: این کد پیگیری سامانه برای ورود اطلاعات به داروخانه های مرتبط هم ارسال می شود و پزشک می تواند این کد را برای دریافت دارو به بیمار داده و یا در سربرگ نسخه خود یادداشت کرده و ارائه نماید. معاون بیمه سلامت افزود: طرح نسخه نویسی الکترونیک از اول تیرماه اجرایی می شود و شهروندان می توانند از اپلیکیشن تلفن همراه هم برای بهره گیری از این خدمات استفاده کنند.
امید رحمانی رئیس اداره بیمه گری و درآمد اداره بیمه سلامت استان قزوین هم اظهار داشت: اعتبار دفترچه های بیمه سلامت در روستاها دو ساله و در شهرها یک سال و برای دفترچه های کارمندان ۱۰ ساله است. وی درباب پرداخت مطلبیات مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت هم بیان کرد: پرداخت مطالبات بیمارستان های خصوصی و مراکز دانشگاهی در استان قزوین تا آذرماه سال ۹۸ به صورت علی الحساب و داروخانه ها تا دی ماه و سایر مؤسسات درمانی مانند آزمایشگاه، رادیولوژی و پزشکان تا آبان ماه ۹۸ پرداخت شده است. رحمانی اشاره کرد: در سال قبل از طرف بیمه سلامت مبلغ ۱۴۲ میلیارد تومان به مراکز درمانی پرداخت گردید. وی گفت: میزان درآمد بیمه سلامت سالانه حدود ۵۰ میلیارد تومان برآورد می شودکه مابقی آنرا که حدود ۹۲ میلیارد تومان است، دولت بر عهده گرفته که با همه محدودیت های مالی آنرا تامین و پرداخت می کند.


منبع:

1399/02/27
15:28:57
5.0 / 5
2855
تگهای خبر: اینترنت , برنامه , بیمه , پزشك
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است