خبر استاندار قم از موفقیت طرح فاصله گذاری اجتماعی

66 درصد كاهش مصرف سوخت، 70 درصد كاهش تردد غیر ضرور شهری و كاهش 90 درصدی تردد اتوبان قم - تهران

66 درصد كاهش مصرف سوخت، 70 درصد كاهش تردد غیر ضرور شهری و كاهش 90 درصدی تردد اتوبان قم - تهران مستر لمون: قم استاندار قم از موفقیت طرح فاصله گذاری اجتماعی و كاهش شصت و شش درصدی مصرف سوخت، در استان خبرداد.


بهرام سرمست بعد از جلسه ویدئو كنفرانس با وزیر كشور در گفت و گو با خبرنگاران از موفقیت استان قم در طرح فاصله گذاری اجتماعی خبرداد و اظهار داشت: خوشبختانه شهروندان قمی همكاری خوبی با این طرح داشته اند.
وی از كاهش 66 درصدی مصرف سوخت در چارچوب این طرح خبردادو اضافه كرد: این طرح 70 درصد از ترددهای غیرضروری شهری و 90 درصد تردد در اتوبان تهران –قم را كم كرد.
وی اشاره كرد: این طرح ممكنست در آینده به مقرراتی ختم شود كه ترددهای غیر ضرور را نیز با ممانعت روبرو كرد. هم اكنون تنها خودروهایی با پلاك قم حق ورود به استان را دارند.
سرمست عنوان كرد: تا كنون 20 میلیارد تومان كمك های نقدی و غیرنقدی از طرف ستادهای مردمی، خیرین در جهت پشتیبانی مراكز درمانی و بسته های حمایتی برای اقشار لطمه پذیر جمع آوری شد؛ از دیگر سوی دستگاههای اجرایی نیز پیگیری خوبی در رفع مشكلات داشته اند كه همچون تكمیل و تجهیز و راه اندازی دو بیمارستان امیرالمومنین(ع) و مادر بوده است كه با تكمیل این دو پروژه، 450 تخت به ظرفیت درمانی قم افزوده می شود.
استاندار قم با ذكر این مطلب كه در پرداخت مطالبات و نیازمندی های كادر درمانی 100 میلیارد تومان جذب شده است، اشاره كرد: در این مدت سطح بالایی از تعامل و همراهی شهروندان با كمترین برخوردها و جریمه ها را شاهد بوده ایم و همكاری كسبه و اصناف نیز بسیار قابل توجه بوده است. در مراكز درمانی شیوع بیماری كنترل شده است اما نگرانی موجود به سبب حضور مردم در روز طبیعت در اجتماعات است.
وی افزود امیدواریم كه مردم مراعات كرده و از منزل بیرون نیایند و روز طبیعت را در خانه سپری كنند، امسال به هیچ عنوان روز طبیعت نداریم و باید از تجمعات و ترددها جلوگیری شود. تقویت كسب و كار اینترنتی و تامین مایحتاج ضروری مردم، همچون اقدامات مهمی است كه در دستور كار قرار دارد تا مانع از ترددهای غیرضروری شویم.
استاندار قم درانتها اظهاركرد: دراین زمینه یكی از بخش های مهم در فاصله گذاری اجتماعی این است كه افرادی كه رعایت نمی كنند باید یك سری الزامات سخت گیرانه ای برای آنها در نظر گرفت تا بتوانیم این بیماری را ریشه كن نماییم.
منبع:

1399/01/12
14:58:46
5.0 / 5
3118
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است