یافته های پژوهشی نشان می دهد؛

مصرف آسپرین به كاهش خطر سرطان در افراد چاق كمك می نماید

مصرف آسپرین به كاهش خطر سرطان در افراد چاق كمك می نماید مستر لمون: پژوهشگران می گویند مصرف روزانه آسپرین با دوز پایین ریسك مرگ ناشی از سرطان، بخصوص در افراد دارای اضافه وزن، را می كاهد.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، مطالعه نشان میدهد مصرف سه بار یا بیشتر آسپرین در هفته با كاهش ریسك مرگ ناشی از سرطان و همین طور مرگ به هر علت دیگری مرتبط می باشد.
نتایج نشان میدهد تاثیر حفاظتی آسپرین در افراد دارای اضافه وزن با شاخص توده بدنی ۲۵ تا ۲۹.۹، بمراتب مشهودتر است.
این مطالعه شامل حضور بیشتر از ۱۴۶ هزار نفر در آزمایش غربالگری سرطان بین سال های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۸ بود. پژوهشگران دریافتند آسپرین با دوز پایین سبب كاهش ریسك مرگ ناشی از سرطان تا ۱۵ درصد و مرگ بهر دلیلی تا ۱۹ درصد شد.
«هولی لومنز كروپ»، سرپرست تیم تحقیق از موسسه ملی سرطان آمریكا، در این زمینه می گوید: «تمركز اولیه ما بر سرطان كلوركتال بود، چونكه شواهد زیادی نشان میدهد مصرف آسپرین ریسك مرگ ناشی از سرطان های دستگاه گوارش را می كاهد.»
این نتایج از سفارش سازمان خدمات پیشگیرانه آمریكا حمایت می كند كه اعلام نموده افراد ۵۰ تا ۵۹ ساله كه با مشكل خونریزی مواجه نمی باشند بهتر است به منظور پیش گیری از سرطان روده بزرگ، آسپرین با دوز پایین مصرف نمایند.
هنوز كسی علت تاثیر حفاظتی آسپرین را در این مورد نمی داند، اما بگفته لومنز كروپ، «شواهد حاكی از عملكرد ضدالتهابی این دارو است.»
وی در ادامه می افزاید: «سرطان های دستگاه گوارش، سرطان های به شدت در رابطه با التهاب هستند و از اینرو، آسپرین هم بیشترین تاثیر را بر سرطان های این ناحیه از بدن دارد.»
به گفته پژوهشگران، مصرف آسپرین تنها روش یا بهترین راه كاهش خطر سرطان كلوركتال نیست، بلكه حفظ وزن سالم، تحرك فیزیكی، ترك سیگار و مصرف كمتر گوشت قرمز هم می تواند به كاهش این ریسك كمك نماید.


منبع:

1398/09/21
20:16:53
5.0 / 5
4637
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است