دبیركل سازمان ملل متحد:

خاتمه دادن به ایدز، با همراهی جوامع میسر می شود

خاتمه دادن به ایدز، با همراهی جوامع میسر می شود به گزارش مستر لمون دبیركل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی ایدز، خاتمه دادن به ایدز را نیازمند همراهی جوامع عنوان نمود.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در پیام آنتونیو گوترش آمده است: «پایان دادن به همه گیری ایدز تا سال ۲۰۳۰، همانگونه كه متعهد به انجام آن بر مبنای آرمان های توسعه پایدار هستیم، نیازمند تلاش مداوم مبتنی بر همكاری خواهد بود.

سازمان ملل متحد، دولت ها، جامعه مدنی و سایر شركا با همكاری یكدیگر برای افزایش دسترسی به خدمات سلامت همچنین، پیشگیری از گسترش موارد جدید اچ آی وی تلاش كردند. بیشتر از ۲۳ میلیون انسان كه با اچ آی وی زندگی می كنند، در ۲۰۱۸ خدمات درمانی دریافت نمودند.

جوامع بشری در سراسر جهان در بطن این پاسخ قرار دارند، كمك به مردم برای احقاق حقوق شان، افزایش دسترسی به خدمات اجتماعی و سلامت عاری از انگ، تضمین اینكه خدمات به افرادی برسد كه از همه صدمه پذیرتر و به حاشیه رانده شده ترند و فشار آورده شود تا قوانین تبعیض آمیز تغییر كنند. همانگونه كه مبحث روز جهانی ایدز امسال به درستی تاكید دارد، جوامع تفاوت ایجاد می كنند.

در عین حال نیازهای رفع نشده هنوز باقی است. به عبارت دیگر رقم بی سابقه بالغ بر ۳۸ میلیون انسان با اچ آی وی زندگی می كنند؛ در حالیكه سال قبل منابع مورد نیاز برای پاسخ به همه گیری، یك میلیارد دلار كاهش پیدا كرد. بیشتر از هر زمان دیگر، احتیاج به بهره بردن از نقش سازمان های جامعه محوری است كه مدافع همتایان خود هستند، خدمات اچ آی وی عرضه می دهند، از حقوق بشر دفاع و حمایت می كنند.

جایی كه جوامع فعال می باشند، شاهد تغییر هستیم، می بینیم كه سرمایه گذاری نتیجه می دهد و نظاره گر برابری، احترام و كرامت هستیم.

با همراهی جوامع می توانیم به ایدز خاتمه دهیم.»

این پیام در مراسم روز جهانی ایدز كه در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، توسط اوگوچی دنیلز - هماهنگ كننده و نماینده مقیم سازمان ملل متحد در ایران قرائت شد.1398/09/09
23:01:39
5.0 / 5
4537
تگهای خبر: خدمات , درمان , زندگی , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است