دیر غذا خوردن برای قلب زنان خطرناك می باشد

دیر غذا خوردن برای قلب زنان خطرناك می باشد به گزارش مستر لمون نتایج یك مطالعه تازه نشان داده است كه وعده های غذایی سنگین هنگام غروب و ˮدیر شام خوردنˮ به سلامت قلب زنان صدمه وارد می نماید.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، متخصصان علوم پزشكی دانشگاه كلمبیا در نیویورك اظهار داشتند: خانمهایی كه بیشترین كالری مصرفیِ روزانه را هنگام غروب دریافت می كنند بیشتر در معرض مبتلا شدن به بیماری قلبی هستند.
به قول محققان مكانیزمی كه برای سوخت و ساز، ساعت زیستی و چرخه انسولین/كورتیزول عمل می كند امكان دارد وعده های غذایی سنگین در هنگام غروب را حمایت نكند. بدن انسان نه تنها وعده های غذایی كه دیروقت مصرف شود، هضم نمی كند بلكه میزان تحرك در طول شب كمتر است و در نتیجه كالری مصرفی بعنوان انرژی مصرف نمی گردد.
در این مطالعه اطلاعات ۱۱۲ زن با میانگین سنی ۳۳ مورد ارزیابی قرار گرفت كه وضعیت سلامت قلب آنان در شروع مطالعه و یك سال بعد مورد بررسی قرار گرفت. نوع مواد غذایی مصرفی این افراد برای مدت یك هفته در شروع مطالعه و برای مدت یك هفته ۱۲ ماه بعد به ثبت رسید.
محققان با اشاره به اینكه بیشتر زنان بعد از ساعت ۱۸ مبادرت به خوردن غذا می كردند، تاكید كردند: وضعیت سلامت قلب افرادی كه بیشترین میزان كالری دریافتی در طول روز را هنگام عصر دریافت كرده اند نامطلوب بوده است.
به گزارش هلث دی نیوز، به قول محققان به ازای هر یك درصد افزایش كالری دریافتی بعد از ساعت ۱۸ سلامت قلب تحلیل می رود.1398/08/21
14:27:15
5.0 / 5
4366
تگهای خبر: بیماری , پزشك , سلامت , غذا
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است