یافته جدید محققان؛

سرطان پوست از فولیكول های مو آغاز می شود

سرطان پوست از فولیكول های مو آغاز می شود مستر لمون: مطالعه جدید نشان میدهد بعضی از كشنده ترین سرطان های پوست در سلول های بنیادی مسئول رنگ موها شروع شده و بجای لایه های پوست، عمدتاً از فولیكول های مو نشات می گیرند.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، فولیكول های مو، عضو پیچیده ای هستند كه در لایه های پوست قرار دارند. سلول های رشدنیافته تولیدكننده رنگدانه سبب تغییرات ژنتیكی عامل سرطان می شوند و در مرحله دوم، در معرض سیگنال های طبیعی رشد مو قرار می گیرند.
مطالعه نشان میدهد برخلاف فولیكول های عادی و طبیعی، سلول های بنیادی رنگدانه سرطان زا از فولیكول ها خارج شده و سبب ایجاد ملانوماهای در اطراف پوست می نمایند و سپس عمق پیدا می كنند.
«مایومی ایتو سوزوكی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه نیویورك، در این زمینه می گوید: «با تایید اینكه سلول های سرطان زا رنگدانه در فولیكول های مو خاستگاه اصلی ملانوما هستند، ما بهتر به بیولوژی این سرطان و ایده های جدید برای مقابله با آن دست خواهیم یافت.»
سلول های بنیادی كه بالغ شده و به ملانوسیت ها تبدیل می شوند با جذب بعضی از اشعه های ماوراءبنفش خورشید كه به DNA لطمه می رسانند از پوست محافظت می كنند.


منبع:

1398/08/16
20:21:20
5.0 / 5
4127
تگهای خبر: پوست , تولید
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است