رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی؛

سند سلامت مردان برای افق ۱۴۰۴ طراحی می شود

سند سلامت مردان برای افق ۱۴۰۴ طراحی می شود به گزارش مستر لمون رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، اظهار داشت: سند سلامت مردان برای افق 1404 طراحی می شود و ما باید برای رسیدن به سطح مطلوب سلامت، دو عنصر سن و جنس را لحاظ نماییم.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، علی دل پیشه، در پنجمین نشست كارگاهی برنامه ریزی استراتژیك سلامت مردان، اضافه كرد: دو عنصر اصلی و كلیدی در گسترش بیماری ها، فاكتور سن و جنس است كه قابل قیاس با شغل، تحصیلات، عوامل اجتماعی، بعد خانوار و سایر فاكتورها نیستند.
وی افزود: سند سلامت مردان برای افق ۱۴۰۴ طراحی می شود و ما باید برای رسیدن به سطح مطلوب سلامت، دو عنصر سن و جنس را لحاظ نماییم.
دل پیشه با اشاره به اینكه باید بتوان شرایط را به شكلی پایدار ساخت كه امید به زندگی در مردان افزایش یابد، اضافه كرد: برای تهیه این سند و رسیدن به نقطه مطلوب، ابتدا باید بررسی وضع موجود صورت می گرفت كه توسط مركز بیماری های غیرواگیر انجام شده و هم اكنون پیش نویسی برای سند تهیه شده كه در این جلسات نظرات و پیشنهادهای سازمان ها و ارگان های دخیل در سلامت مردان در آن لحاظ خواهد شد و در نهایت تبدیل به متنی برای ارائه در نشست شورای عالی سلامت و امنیت غذایی می شود.
وی افزود: این سند در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی نیز با حضور رئیس جمهور و دیگر وزرای عضو به تصویب خواهد رسید و ضمانت اجرایی خواهد یافت.

رئیس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، اظهار داشت: خوشبختانه همزمان با تدوین این سند، تدوین سند سلامت زنان نیز به پیشنهاد فرهنگستان علوم پزشكی با سرعت یكسانی در جریان است و ان شاءالله پس از طرح و تصویب سند در شورای عالی سلامت و امنیت غذایی، وارد مرحله اجرایی خواهیم شد و امید داریم با تدوین سند سلامت مردان، قدمی در امتداد سلامت مردان كشور برداشته باشیم.

1398/08/13
18:30:08
5.0 / 5
4246
تگهای خبر: برنامه , بیماری , پزشك , زندگی
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است