رئیس دانشگاه علوم بهزیستی خبر داد

راه اندازی استارتاپ تریگر با همكاری دانشگاه شریف

راه اندازی استارتاپ تریگر با همكاری دانشگاه شریف به گزارش مستر لمون رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به لزوم پرداختن به واقعیت مجازی و توانبخشی از طریق دور اظهار داشت: استارتاپ تریگر را با همكاری دانشگاه صنعتی شریف راه اندازی كردیم و تابحال یك الی دو فراخوان برای طرح های مشترك داده شده است.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، امیرمسعود عرب امروز در نشست مشترك دانشگاه های علوم بهزیستی و توانبخشی و صنعتی شریف در بیمارستان رفیده كه به منظور توسعه فناوری های توانبخشی بین دو دانشگاه برگزار شد، با اشاره به اینكه دانشگاه علوم بهزیستی چشم انداز متفاوتی با دانشگاه های پزشكی برای خود تعریف كرده است، اظهار نمود: دانشگاه طی ۲۷ سال قبل به صورت تخصصی به حوزه های توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روان پرداخته است و در صدد هستیم تا الگوی صحیح توانبخشی را به كل كشور عرضه دهیم.
وی یكی از موضوعات مهم را فناوری های داخل بیمارستان ها عنوان نمود و اظهار داشت: یكی از مواردی كه مكتوب خدمت وزیر بهداشت نوشته ام، مبحث توسعه فناوری های توانبخشی در كشور است و تابحال هم برنامه های عملیاتی با مركز تحقیقات فناوری های توانبخشی موفقیان داشته ایم، اما لزوم توسعه بیشتر این فناوری ها همكاری بیشتر با دانشگاه های فنی و صنعتی است.
رئیس دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به مذاكرات این دانشگاه برای همكاری مشترك با دانشگاه های كشورهای شرق مدیترانه و هم مذاكراتی برای ساخت ویلچر ارگونومیك با یكی از دانشگاه های موفق دنیا در این عرصه، تصریح كرد: هشت میلیون سالمند در كشور زندگی می كنند كه درصد قابل توجهی از آنها تنها هستند و گاهی اوقات اگر زمین بخورند تا ۲۴ ساعت امكان اطلاع به دیگران را ندارند. این در شرایطی است كه با حسگرهای ساده می توان این اطلاع رسانی را انجام داد و از فناوری ها برای خدمت بیشتر به جامعه بهره برد.
عرب با اشاره به شروع یك استارتاپ تریگر بین دانشگاه علوم بهزیستی و دانشگاه صنعتی شریف، اظهار داشت: ۹۶ دانشجوی پست دكتری در این استارتاپ ایده دادند و تابحال یك الی دو فراخوان برای طرح های مشترك داده شده و نخستین طرح هم "اپلیكیشن جلوگیری از آلزایمر سالمندان" بود كه هفته گذشته رونمایی كردیم.
او در آخر اضافه كرد: توانبخشی از طریق دور و واقعیت مجازی از موضوعاتی هستند كه پرداختن به آنها واجب است و هر چه دانشگاه های فنی با پزشكی در حوزه توانبخشی همكاری داشته باشند، خروجی این حوزه بهتر خواهد بود.1398/07/24
00:00:05
5.0 / 5
4276
تگهای خبر: برنامه , پزشك , زندگی , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است