كاهش مرگ ومیر ناشی از سرطان ریه با مدلهای جدید پیشبینی

كاهش مرگ ومیر ناشی از سرطان ریه با مدلهای جدید پیشبینی به گزارش مستر لمون پژوهشگران ˮدانشگاه میشیگانˮ باور دارند كه مدلهای پیشبینی خطر مبتلا شدن به سرطان می توانند مرگ و میر ناشی از سرطان ریه را كاهش دهند.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه میشیگان، تغییر روش شناسایی افراد مبتلا به سرطان ریه و استفاده از مدلهای پیشبینی خطر مبتلا شدن به این بیماری می تواند مرگ و میر ناشی از سرطان ریه را سالانه تا ۱۴ درصد كم كند.
گروهی از پژوهشگران دانشكده سلامت عمومی "دانشگاه میشیگان" (UMich) باور دارند كه با این مدلهای پیشبینی می توان سالانه حدود دو هزار مرگ و میر ناشی از سرطان ریه را در آمریكا كم كرد. با استفاده از مدلهای پیشبینی كه در سال های اخیر ابداع شده اند و به دست آوردن اطلاعات بیشتر می توان از مرگ و میرهای ناشی از این بیماری پیشگیری كرد.
"كوین تن هاف" (Kevin ten Haaf)، از پژوهشگران این پروژه اظهار داشت: این مورد مهم می باشد كه سفارش های مربوط به بررسی سرطان ریه، فقط در مورد این بیماری به كار گرفته نشوند، بلكه جهت بررسی سلامت عمومی و افزایش امید به زندگی افراد مورد استفاده قرار بگیرند. این كار می تواند به شناسایی افرادی كه قابلیت درمان شدن را دارند، كمك نماید و خطرات روش های معمول بررسی را كم كند.


روش های كنونی بررسی سرطان ریه، كار خویش را بر مبنای سن بیمار، میزان سیگار كشیدن و مدت ترك سیگار انجام می دهند. پژوهشگران دانشگاه میشیگان، مدلهای پیشبینی بسیاری را بررسی كردند كه برای پیشبینی مرگ و میر یا نجات از سرطان ریه، بر رفتار، سبك زندگی و سابقه خانوادگی بیمار تمركز داشتند.
"رافائل مزا" (Rafael Meza)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: نتایج این پژوهش، اهمیت زیادی در بررسی سرطان ریه در سراسر جهان خواهند داشت. راهبردهای بررسی بر مبنای میزان خطر، این توانایی را دارند كه به نجات زندگی بیماران كمك كنند. كشورها باید این مورد را در بررسی های بالینی در نظر بگیرند تا بهترین راهبرد را برای تصمیم گیری عرضه كنند.
این پژوهش، در "Journal of the National Cancer Institute" به چاپ رسید.1398/07/10
22:58:12
5.0 / 5
4362
تگهای خبر: بیماری , درمان , زندگی , سایت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است