ماجرای قطع انگشت دست یك نوزاد در بیمارستان شهریار

ماجرای قطع انگشت دست یك نوزاد در بیمارستان شهریار به گزارش مستر لمون معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی ایران ضمن تشریح ماجرای قطع انگشت كوچك دست نوزادی در یكی از بیمارستان های خصوصی شهریار، آنرا قصور پزشكی خواند و درباره روند رسیدگی به مبحث توضیح داد.


دكتر نادر توكلی در گفتگو با ایسنا، در مورد قصور صورت گرفته در بیماستان نور شهرستان شهریار كه از بیمارستان های تحت پوشش این دانشگاه است، اظهار داشت: از آنجایی كه دست نوزادان كوچك است، زمانی كه عمل رگ گیری برای نوزاد انجام می شود، آتل زیر دست نوزاد نصب می كنند و بعد از سپری شدن فرایند خون گیری از نوزاد این آتل از دست او جدا می شود.
وی با اشاره به اینكه آتل مذكور با چسب به دست نوزاد وصل می شود، اظهار داشت: بعد از اتمام عمل رگ گیری این آتل توسط قیچی از دست نوزاد جدا می شود كه متاسفانه به علت سهل انگاری پرستار بخش، به انتهای آخرین بند انگشت كوچك دست نوزاد صدمه وارد می شود. نوك انگشت فاصله چند میلی متری انتهای انگشت است كه فاقد استخوان بوده و دارای بافت نرم است و نمی توان آنرا به استخوان وصل كرد.
توكلی در مورد انجام عمل ترمیمی برای انگشت دست نوزاد، اظهار داشت: مدتی پس از وقوع این اتفاق، بعد از كنترل خون ریزی، عمل ترمیمی بر روی دست نوزاد صورت گرفت. با عنایت به اینكه صدمه وارد شده به استخوان دست نبوده است، این نوزاد در بزرگسالی گرفتار مشكلات حركتی نخواهد شد، اما، امكان تفاوت انگشت كوچك از نظر ظاهری با سایر قسمت های دست وجود خواهد داشت.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی ایران ضمن تاكید بر اینكه حادثه قصور پزشكی بوده است، افزود: این دست تخلفات كه به صورت ناخواسته اتفاق می افتد باید به دانشگاه گزارش شود. اتفاقات این چنینی به دو صورت وقایع ناخواسته و تخلف یا قصور پزشكی رسیدگی می شود كه اگر سبب ایجاد عارضه شده باشد بعنوان قصور پزشكی شناخته می شود. روز گذشته علاوه بر قصور پرستار، در عرضه گزارش بموقع واقعه از جانب بیمارستان به ما هم سهل انگاری صورت گرفته بود و بیمارستان مبادرت به عرضه گزارش به نظام پزشكی شهرستان شهریار كرده بود كه به این مورد هم رسیدگی شد.
وی با اشاره به اینكه خطای صورت گرفته از جانب پرستار عمدی نبوده، اضافه كرد: این تخلفات به جز از منظر دانشگاه، از جانب نظام پزشكی و پزشكی قانونی قابل بررسی و رسیدگی است. همینطور بخشی از رسیدگی به پرونده كار نیروی انتظامی است.1398/07/08
14:28:31
5.0 / 5
4491
تگهای خبر: پزشك , درمان , شكلات
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است