مسئول اجرایی علمی كنگره دندانپزشكان عمومی؛

پروتزهای متكی بر ایمپلنت جایگاه مهمی در دندانپزشكی نوین دارد

پروتزهای متكی بر ایمپلنت جایگاه مهمی در دندانپزشكی نوین دارد مستر لمون: مسئول اجرایی و علمی دوازدهمین كنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشكان عمومی ایران، اظهار داشت: برای موفقیت در درمان های پروتزی، همكاری و نقش لابراتوارهای دندانپزشكی بسیار حائز اهمیت است.به گزارش مستر لمون به نقل از مهر، دكتر ثریا شاكری اظهارداشت: علم دندانپزشكی، علم و هنر جایگزینی دندان های تخریب شده و یا از دست رفته بیمار است و دامنه آن از ترمیم یك دندان تا بازسازی كامل متغیر بوده و شامل پروتز ثابت و پروتز متحرك است.
وی اضافه كرد: پروتز ثابت شامل بازسازی دندان های تخریب شده و یا جایزینی دندان های از دست رفته به وسیله پروتزهای فلزی ریختگی، فلز و سرامیك و یا تمام سرامیك است كه امروز تمام سرامیك ها طرفداران زیادی در درمان های دندانپزشكی دارند.
مسئول اجرایی علمی پروتز دوازدهمین كنگره انجمن دندانپزشكان عمومی ایران، ادامه داد: پروتز متحرك شامل پروتز بیمارانی است كه تعدادی از دندان ها را از دست داده اند و یا بی دندانی كامل دارند. این درمان ها به خصوص در افراد مسن، در جویدن، زیبایی و سلامت دهانی نقش مهمی دارد و برای بالا بردن كیفیت زندگی افراد مسن مورد توجه است.
شاكری با اشاره به اینكه امروزه با بالا رفتن میانگین طول عمر افراد و درمان بیماران مسن جایگاه ویژه ای برای درمان های پروتزی بوجود آمده است، اضافه كرد: امروزه درمان های ایمپلنت هم بخش بزرگ و مهمی از درمان های پروتزی به حساب می آید و پروتزهای متكی بر ایمپلنت جایگاه مهم و اصلی در دندانپزشكی نوین دارند و با عنایت به استفاده روز افزون از ایمپلنت ها و افزایش نیاز به آنها و دستیابی به تمام اهداف دندانپزشكی، این علم پیشرفت و اهمیت زیادی دارد.
وی بیان داشت: هدف از دندانپزشكی مدرن بازسازی فرم دندان ها، جویدن، صحبت كردن، راحتی بیمار و سلامت طبیعی بیمار است و در درمان های پروتزی نوین با جایگزینی نسوج و دندان های از دست رفته تمامی این اهداف امكان پذیر می گردد.
مسئول اجرایی علمی پروتز دوازدهمین كنگره انجمن دندانپزشكان عمومی ایران تصریح كرد: برای موفقیت در درمان های پروتزی، علاوه بر دندانپزشك و بیمار، همكاری و نقش لابراتوارهای دندانپزشكی هم بسیار حائز اهمیت است و مثلث دندانپزشك، لابراتور و بیمار با همكاری كامل یك درمان موفق را رقم می زند و علاوه بر مهارت و تجربه دندانپزشك، مهارت و دقت تكنسین لابراتور هم اهمیت خاصی دارد.
شاكری اظهار داشت: برای درمان موفق پروتز، دندانپزشك باید آگاهی و تسلط كامل بر سایر شاخه های دندانپزشكی همچون درمان های ریشه دندان، ترمیمی، جراحی، انساج پرودنتال و... به خصوص در بخش بیومكانیك داشته باشد.
وی خاطرنشان كرد: درمان های نوین دندانپزشكی و پیشرفت روزافزون این علم در رشته پروتز نقش مهمی دارد و با عنایت به مواد جدید دندانپزشكی در قالب گیری، فلزات، سرامیك جدید، وسایل و تجهیزات لابراتورهای دندانپزشكی و... ، درمان های بهتر و كامل تر و موفق تری را در پروتز رقم خواهد زد.
دوازدهمین كنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشكان عمومی ایران از ۱۹ تا ۲۲ دی ماه ۹۶ در مركز همایش های برج میلاد برگزار می گردد.

1396/10/19
23:44:08
5.0 / 5
5315
تگهای خبر: پزشك , درمان , سلامت
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است