پاسخ سازمان غذا و دارو به كمبود داروهای اعصاب و روان

پاسخ سازمان غذا و دارو به كمبود داروهای اعصاب و روان به گزارش مستر لمون مدیركل اداره دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو ضمن پاسخ به برخی اخبار در خصوص كمبود داروهای اعصاب و روان اظهار داشت: داروی این بیماران به میزان نیاز تأمین شده و بیماران نگرانی از این بابت نداشته باشند.


دكتر مهرعلیان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه روانپزشكان می توانند با خیال آسوده داروی بیماران خویش را تجویز كنند، اظهار نمود: داروهای موردنیاز به اندازه كافی در بازار وجود دارد و نیازی به تهیه داروهای اعصاب بیشتر از تجویز پزشك نیست؛ چونكه این داروها با تدابیر اندیشیده شده برای حداقل چند ماه آینده تأمین شده و بازار دارویی به صورت كامل رصد می شود.
وی اظهار داشت: تنها داروی بوسپیون گرفتار كمبود مقطعی شده بود كه البته این دارو كم مصرف است و اقدامات لازم در جهت تامین آن انجام شده و بزودی در دسترس قرار می گیرد. داروی لیتیوم هم به علت مشكلات ناشی از تحریم ها و عدم تامین ماده اولیه از جانب كشورهای خارجی، گرفتار كمبود مقطعی شد و تا دو هفته آینده نیاز بازار تا آخر سال تامین می شود.
مدیركل اداره دارو و مواد تحت كنترل سازمان غذا و دارو اظهار داشت: مردم اطمینان داشته باشند كه بازار دارویی كشور به صورت مستمر رصد و پایش و اقدامات و پیشبینی های لازم در جهت تامین داروی مورد نیاز انجام شده است. در مورد داروهای اعصاب و روان هم قول می دهیم كمبودی در تهیه این داروها وجود نداشته باشد و بیماران می توانند داروهای خویش را به میزان تجویز پزشك معالج تهیه كنند.
منبع:

1398/06/05
13:30:39
5.0 / 5
4731
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است