وزیر بهداشت:

با وجود زورگویی های آمریكا، كمبود داروهای اساسی نداریم بعلاوه فیلم

با وجود زورگویی های آمریكا، كمبود داروهای اساسی نداریم بعلاوه فیلم مستر لمون: وزیر بهداشت در بازدید از داروخانه بیمارستان سرپل ذهاب اظهار داشت: باوجود تحریم های ظالمانه آمریكایی ها و زوری كه به ما می گویند برای نقل و انتقال پول خرید دارو و مسایل دیگر، اما همكاران ما نگذاشتند كه در نقاط دوردست كمبود داروهای اساسی داشته باشیم و این از افتخارات نظام جمهوری اسلامی است.


دكتر سعید نمكی در گفت و گو با ایسنا، درباره اوضاع بازار دارویی كشور، اظهار داشت: باوجود همه تحریم های ظالمانه آمریكا و فشارهایی كه روی ماست، اهتمام كردم در حوزه دارو به شكلی عمل كنم كه داروهای اساسی به خصوص در مراكز دولتی كمبود نداشته باشند.
وی در عین حال اظهار داشت: البته اساسا امكان دارد نسخه هایی هم دست مردم باشد كه موجب سرگردانی آنها شود. اما باید اظهار داشت كه این موارد از داروهایی هستند كه چون مشابه تولید داخل دارند، با عنایت به سیاست های پشتیبانی از تولید داخل، اجازه واردات آنها را نمی دهیم.
نمكی اضافه كرد: اما با این وجود باز هم مشاهده می شود كه بعضی از پزشكان نوع خارجی دارو را برای بیمار نسخه می كنند و بیمار در تهیه داروی تجویزی سرگردان می شود. در این موارد نیز در حال اطلاع رسانی به پزشكان هستیم تا این چنین داروهایی را نسخه نكنند.
وی اشاره كرد: اما در مجموع واقعیت این است كه همانطور كه مشاهده كردید چه در داروخانه های سرپل ذهاب و چه داروخانه های دیگر، در زمینه داروهای اساسی در هیچ داروخانه ای به ویژه در بیمارستان ها و مراكز درمانی دولتی، كمبود نداریم.
وی درانتها بازدیدش از مسئولان داروخانه بیمارستان شهدای سرپل ذهاب خواست كه هر گونه كمبودهای احتمالی دارویی را سریع اعلام كنند.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/05/13
19:58:02
5.0 / 5
4673
تگهای خبر: پزشك , تولید , دارو , درمان
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است