معاونان سازمان جهانی بهداشت از برنامه های سلامت ایران بازدید می كنند

معاونان سازمان جهانی بهداشت از برنامه های سلامت ایران بازدید می كنند مستر لمون: مدیركل همكاریهای بین الملل وزارت بهداشت، اظهار داشت: با عنایت به برنامه های جدید نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران و اصرار رئیس سازمان جهانی بهداشت، دو معاون سازمان جهانی بهداشت برای دو روز به ایران سفر كردند كه سفر دو معاون این سازمان به یك كشور، اتفاق نادری شمرده می شود.


به گزارش مستر لمون به نقل از ایسنا، دكتر محسن اسدی لاری درباب جزئیات برنامه سفر دو معاون سازمان جهانی بهداشت به ایران، اظهار نمود: این بازدید، هم برای سازمان جهانی بهداشت و هم نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران مفید است؛ چونكه سازمان جهانی بهداشت به واسطه این سفر با موفقیت ها و چالش های نظام سلامت ایران بیشتر آشنا می شود و نتایج و موفقیت های ما به سایر كشورها منعكس می شود. تمركز اصلی سفر این دو معاون سازمان جهانی بهداشت به ایران بر بیماری های غیرواگیر است. البته توجه به بیماری های واگیر نیز مورد توجه قرار دارد.

وی افزود: برنامه اول این دو معاون سازمان جهانی بهداشت با حضور وزیر بهداشت برگزار می گردد كه آغاز برنامه ملی آموزش بیماری های غیرواگیر است. این برنامه به صورت آبشاری و مرحله به مرحله در كل كشور اجرا می شود. این برنامه برای مبارزه با بیماری های غیرواگیر و عوامل خطر آن طرح ریزی شده است. همچنین، رونمایی از سامانه «ویزیت» هم در برنامه اول در نظر گرفته شده كه در واقع با استفاده از این سامانه، مشاركت گسترده عموم مردم در خودمراقبتی و به خصوص در زمینه بیماری های غیرواگیر اتفاق می افتد.

ارائه گزارشی از بیماری های واگیر

اسدی لاری بیان كرد: برنامه دوم، ارائه گزارشی از بیماری های واگیر و پیشرفت های نظام سلامت جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر در این زمینه است. مهار بیماری ها در جریان سیل اخیر كه هیچ گونه اپیدمی بیماری اتفاق نیفتاد یكی از این موارد شمرده می شود.

وی عنوان كرد: همچنین، گزارشی از مهار یا حذف بیماری سرخجه كه به تایید سازمان جهانی بهداشت رسیده و گواهی آن صادر گردیده است نیز در این برنامه ارائه می شود.

مدیركل همكاریهای بین الملل وزارت بهداشت اشاره كرد: برنامه های وسیعی هم برای درمان و مهار هپاتیت در كشور اجرایی شده كه در گزارشی ارائه می شود. جلسه های فنی با معاونت بهداشت وزارت بهداشت در زمینه دخانیات و بیماری های واگیر و غیر واگیر هم انجام می شود. این دو معاون سازمان جهانی بهداشت از مراكز جامع خدمات سلامت و اقدامات شهرداری تهران در حوزه سلامت هم بازدیدهایی انجام می دهند.

اسدی لاری تصریح كرد: همچنین، با حضور معاونین سازمان جهانی بهداشت، درباب سوژه مالیات بر دخانیات كه مورد توجه سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت ایران قرار دارد، نیز بحث و تبادل نظر خواهد شد.

دیدار معاونان سازمان جهانی بهداشت با تولیدكنندگان مواد غذایی

وی بیان كرد: این دو معاون درانتها روز اول سفر خود با رئیس سازمان غذا و دارو و سندیكای تولیدكنندگان مواد غذایی هم دیداری خواهند داشت تا در جریان پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در زمینه كاهش قند، نمك، چربی و اسیدهای ترانس قرار گرفته و از برنامه های آتی نظام سلامت ایران در برخورد با این عوامل خطر اطلاع پیدا كنند.

آشنایی با آثار تحریم های ظالمانه در درمان كودكان سرطانی

مدیركل همكاریهای بین الملل وزارت بهداشت اظهار نمود: این دو معاون سازمان جهانی بهداشت از بیمارستان محك نیز بعنوان یكی از بیمارستان های خیریه و كمك های مردمی بازدید می كنند و همین طور در جریان آثار تحریم های ظالمانه آمریكا در زمینه درمان كودكان سرطانی و دسترسی آنها به دارو و ملزومات لازم قرار می گیرند.

بنابر اعلام وبدا، وی افزود: یكی از مهم ترین اقدامات ما این است كه ضمن آگاهی بخشی، همكاری و مشاركت سازمان های بین المللی در رابطه با سلامت را در زمینه مبارزه با تحریم های ظالمانه آمریكا جلب نماییم.

ارائه گزارش پویش فشار خون

مدیركل همكاریهای بین الملل وزارت بهداشت اشاره كرد: یكی از مهم ترین اقدامات انجام شده در كشور در سال جاری، كنترل و پیش گیری از بیماری فشار خون بالا بود كه گزارش این پویش ملی هم به معاونان سازمان جهانی بهداشت ارائه می شود.
منبع:

1398/05/07
21:24:46
5.0 / 5
4730
تگهای خبر: آموزش , برنامه , بیماری , تولید
مطلب مسترلمون را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مستر لمون

مستر لمون


مستر لمون یا آقای لیمو : همه چیز درمورد غذا و فست فودmrlemon.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مستر لمون محفوظ است